Autor Zpráva
Jakub
Profil *
Ted jsem dočetl na JPW článek o rámech. O tom jak jsou nepraktické. Souhlaím. Já používal v poslední době hlavně Iframe, ale jak je tam napsáno, neumí se chovat pružně podle velikosti obsahu.Jak mám tedy vyřešit problém s tím, že chci na stránkách mít stálé menu a hlavičku a obmněňovat jenom text z odkazů?
Marty
Profil
Do každé stránky includuješ externí html soubor s menu a hlavičkou.
habendorf
Profil
Jakub: Řešilo se to tady mockrát. Vpravo nahoře je políčko pro vyhledávání, zkus tam zadat "include".
Marty
Profil
Více o include najdeš pak tady.
Jakub
Profil *
a nebude to potom moc pomalé na načítání? ja jsem to prozatimne zkusil na svych strankach ručně...a výsledek je katastrofa.... koukněte... http://welsch.wz.cz/Pages/uvod.htm
habendorf
Profil
Jakub: Mě to jde rychle. Problém ale není v rychlosti načítání, to co zdržuje, je zpracování na serveru.

Jiné řešení je vkládání menu a hlavičky pomocí externího JS, to bude rychlejší. Nese sebou ale všechny problémy JS, což zrovna u menu je dost zásadní.
Jakub
Profil *
Jasný rozumim...já se teď na JPW koukám na řešení pomocí dwt. co si o tom myslíš?
habendorf
Profil
Jakub: pomocí dwt

Nevím, nikdy jsem to nepoužil (nikdy jsem nepoužil ani FP). Z principu se mi tyto věci moc nelíbí, ale pro rozsáhlý projekt je to asi šikovné.
Jakub
Profil *
já bych klidně použil i onen Iframe, ale jak jsem psal...není pružnej....
jak tyhle věci řeší jiní?....bez rámů? bez php ... pomocí html
habendorf
Profil
Pomocí html jedině nakopírováním kódu menu a hlavičky do každé stránky.
Jakub
Profil *
asi teda zvolim DWT, protože tech stránek mám docela dost a kopírováním by to bylo na dlouho, nehledě na to, že menu se často mění....
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0