Autor Zpráva
Mike
Profil *
Já jsem se chtěl zeptat, proč když dělám stránku v "rkEdit" a udělám si složku, a dám na web, tak místo písmen s háčky jse mi objevují "ì" místo ě, "ù" místo ů, "ø" místo ř apod. nevíte čím to může být?, A ještě 1. otázka. Když si uložím několik složek a dám je na web, dám to na adresu C:\Documents and Settings\něco\něco\něco.html, a potom to chcu tu stránku přejmenovat tak mám udělat co?
filip186
Profil
To místo písmen s háčky se ukazuje na stránce nebo ve zdrojáku? Jestli ve zdrojáku, tak tam to je skoro jedno.
Mike
Profil *
Na stránce. Ve zdroji ne.
Mistr
Profil
Mike
Já jsem se chtěl zeptat, proč když dělám stránku v "rkEdit" a udělám si složku, a dám na web, tak místo písmen s háčky jse mi objevují "ì" místo ě, "ù" místo ů, "ø" místo ř apod. nevíte čím to může být?,
A musí ta složka mít název s háčky a čárky? Nestačilo by psát "kratce"?

A ještě 1. otázka. Když si uložím několik složek a dám je na web, dám to na adresu C:\Documents and Settings\něco\něco\něco.html, a potom to chcu tu stránku přejmenovat tak mám udělat co?
Závěrem odpovím na Tvou první otázku. Myslím předně, že stránky nedáš na web tím, že je dáš na adresu C:\Documents and Settings\. To tam tak možná uvidíš Ty, ale již nikdo jiný.
Mistr
Profil
Mike
Na stránce. Ve zdroji ne.
Mrknul bych na kódování.
Mike
Profil *
Závěrem odpovím na Tvou první otázku. Myslím předně, že stránky nedáš na web tím, že je dáš na adresu C:\Documents and Settings\. To tam tak možná uvidíš Ty, ale již nikdo jiný. Já to zatím nechcu zveřejnit. , a proto se ptám jak se dá změnit adresa na webu.
Mike
Profil *
Už tam ty znaky nemám, fakt díky.
Bubák
Profil
proto se ptám jak se dá změnit adresa na webu
Používej relativní cesty www.jakpsatweb.cz/odkazy-html.html
Joker
Profil
Mike
Já to zatím nechcu zveřejnit. , a proto se ptám jak se dá změnit adresa na webu.
Adresa na webu je název domény a potom cesta k souboru. Takže změnit se dá jednoduše přejmenováním adresáře nebo souboru. Ale samozřejmě je pak potřeba změnit i odkazy, které na ten soubor vedou.
No a jelikož odkazy na nějakou stránku webu mohou být skoro kdekoliv na Internetu, doporučoval bych už zveřejněné stránky přejmenovávat jen ve výjimečných případech.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0