Autor Zpráva
TanTan
Profil *
Zdravím vás,
skúšal som si vytvoriť databázu v SQLITE. Na jednom serveri som si to testoval a na druhom to chcem mať naostro. Po konzultáciách na tomto fóre som to rozbehol a všetko bežalo fajn na oboch serveroch.
ALE
Keď to už fungovalo, tak som zistil, že do tabuľky potrebujem vložiť ešte jeden stĺpec. Nemal som tam toho veľa, tak som ručne ZMAZAL súbor s databázou, UPRAVIL som skripty, ktoré vkladajú údaje do tabuľky a chcel som naplniť databázu.
No a ono to nefunguje :(
Vytvorí to databázový súbor, ale nič doňho nezapíše aj keď sa nadrobno nasekám...
Skúsil som si preto nakopírovať databázu aj so skriptami zo servera, kde mi to v pohode beží a skúsil som pridať záznam alebo vymazať záznam z databázy... nič... akurát mi zahlásilo:
Warning: sqlite_query() [function.sqlite-query]: attempt to write a readonly database in...
Máte niekto predstavu kde by mohla byť chyba?
roberta
Profil
TanTan
chyba je, že databázu máš nastavenú iba na čítanie a nie na zápis do nej, takže nefunguje insert/update/delete
TanTan
Profil *
A ako to zmením?
Ak vytváram novu databázu (databázový súbor úplne zmažem a nechám skript aby vytvoril nový), tak sa mi automaticky nastaví na read only? Predtým mi to išlo. Ako sa to dá ovplyvňovať?
nightfish
Profil
jaká oprávnění má ten soubor s databází? má do něj skript/webserver právo zápisu?
TanTan
Profil *
Hanbím sa až strach.
Bol tam ešte jeden neuzatvorený <form>, ktorý sa prejavil IBA keď neexistoval databázový súbor. Takže sa to odoslalo skriptu v ktorom chýbalo ukončenie spojenia s databázou sqlite_close();
Ale aspoň v tom nebudem mať chyby, ktoré sa prejavia iba v špeci prípadoch.
Dík za ochotu.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0