Autor Zpráva
toník
Profil
Cau... narazil jsem na problem pri ladeni stranek pro IE7...

Pokud mam relativne pozicovany prvek obaleny divem, ktery ma danou fixni vysku a chci aby mi obsah pozicovaneho divu nepretekal pres vysku pouziji overflow: hidden... toto funguje ve vsech prohlizecich na ktere jsem doted ladil (opera,firefox,ie5,ie6,mozilla) korektne...

Pro testovani jsem si ale stahnul i ie7 a ejhle... div mi preteka pres obsah, i kdyz tam mam overflow: hidden... jak jsem zjistil, je to zpusobeno prave tim, ze je pouzito relativni pozicovani...

Nevi nekdo co s tim?

priklad:

----------------------------------------
HTML:
----------------------------------------
<html xmlns="http://www.w3.org/1999/xhtml" xml:lang="cs" lang="cs">
<head>
<meta name="generator" content="HTML Tidy for Windows (vers 1 June 2005), see www.w3.org" />
<meta http-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=utf-8" />
<link rel="stylesheet" href="test.css" type="text/css" />
<title></title>
</head>
<body>
<div id="test1">
<div id="test2">
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat. Duis aute irure dolor in reprehenderit in voluptate velit esse cillum dolore eu fugiat nulla pariatur. Excepteur sint occaecat cupidatat non proident, sunt in culpa qui officia deserunt mollit anim id est laborum.
</div>
</div>
</body>
</html>

----------------------------------------
CSS:
----------------------------------------
#test1 {
height: 50px;
width:400px;
background-color: #87CEFA;
overflow: hidden;
}

#test2 {
width: 400px;
position: relative;
}
----------------------------------------

ukazka
habendorf
Profil
Nejlepší je vykašlat se na position. K čemu to tam potřebuješ?
Knopi
Profil
toník: Z příkladu mi není také úplně jasné čeho chcete dosáhnout.
position: relative; se používá například v #bloku, ve kterém je absolutně pozicovaný prvek, aby zůstal v tom #bloku a neutekl někam jinam.

Nebo se používá k umístění daného prvku na určitých souřadnicí relativně ke své původní pozici.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0