21. září bude sraz! Od 18.00 v restauraci Tradice v Praze u Anděla
Autor Zpráva
Marcel
Profil *
Stranky som zacal robit v podstate vcera. Ucil som sa za chodu. Za prvy mesiac som spravil stranku www.skzemplin.sk. a tu je ten moj problem. Stranka je rozdelena cez framy na hlavicku menu a content. Content je tabulkovy, do jednotlivych tabuliek sa nacitavaju bud obrazky alebo swf flash uputavky. No a tu je moj problem. Neviem ako to ovplyvnit a zaroven si to vysvetlit. Doteraz som sa stretol s tym, ze stranky sa zobrazuju rozne podla prehliadacov. U mojej je to podla pripojenia. /aspon sa mi to tak javi/ . Ak vyskusam stranku u nas v praci kde mame adsl 512/128 tak stranku nacitava asi takym stylom: po uvodnej obrazovke a kliku na pokracuj, sa okamzite vyhodi background, telo framov a v nom tabulky ostanu biele a trva asi 40 sekund ticha pokial sa to nenacita/ za ten cas ma uzivatel pocit, ze stranka zamrzla/ no a potom sa zjavi v sekunde cela stranka.
U mna doma som to skusal cez dial up /56K/ a EDGE modem /okolo120K/ po uvodnom kliku je mozne okamzite sledovat ako sa stranka nacitava, ako sa naplnaju jednotlive okna tabuliek a trva to asi 25-30 sekund. Tym padom uzivatel vie ze vsetko je okej a pocka pokial sa stranka nenacita cela.

Chcem sa spytat, ci neviete poradit, v com moze byt chyba, co som spravil zle /okrem velkosti a mnozstva nacitavanych uvodnych dat/ a preco mi to doma v exploreri nacitava postupne a v praci na tom istom exploreri to cita tak ze natiahne vsetko do pamete a potom to zobrazi.

Prepisal som stranku do divov /lebo som si myslel, ze to sposobuju tabulky/ a nic. Sprava sa to tak isto. ten je umiestneny v www.skzemplin.sk/xxx/index.html /ide len uvodna stranka/

Vdaka za help, pripadne postreh
habendorf
Tak jsem na to koukal, pár postřehů:

1) Problém není v rychlosti načítání - stránka sice na dost dlouho zamrzá, ale data podle indikátoru netečou, čili se buď čeká na server, nebo je tam ještě jiný problém.
2) Chybí ti otevírací tag body, doplň si ho.
3) Je tam dost embed objektů, ale to by asi vadit nemělo.

Testováno na DSL 512/128.
Dušanko
Vychodniar......(Michalovce)
habendorf
Dušanko: A co jako?
Anonymní
Profil *
Nič, ale aj ja som z Východu Slovenska. :-)
Dušanko
to marcel:
Stránka môže byť, ale je tam flash a firefox mi blbne. Aj mne sa to dlho načítava a to mám ADSL
Marcel
Profil *
pravdu povediac okrem toho, ze som z vychodu som sa toho vela nedozvedel
Meldo
Ked som mal freehosting od site.cz tak mi to robilo tiez. Akurat ze stale, nielen pri nejakom pripojeni. Je to asi tym ze server na ktorom mas hosting je pretazeny alebo nieco podobne. U teba asi chyba nieje.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0