Autor Zpráva
niO
Profil *
prosimvas mam stranku urobenu pomocu framov a nemam to cele dobre fixovane.
lavy a pravy frame menia svoju sirku ako sa im zachce poradte plz.
SLAMI
Profil *
dej link a popis to bliz
niO
Profil *
Tu je link najlepsie to uvidis na tom hornom obrazku.Stranka je este iba narychlo urobena aby tam boli informacie a uz pracujem na niecom uplne inom bez pouzitia framov,ale dovtedy by som chel aby to aspon nelietalo.Ked zmenim rozlisenie monitora alebo stranku nemam otvorenu vo fullsrceene tak sa tie okraje posunu.

link http://www.jorips.sk/
Bubák
Profil
<frameset cols="108,628,*" frameborder="yes" border="2" framespacing="0">
<frame src="lavy.html" name="leftFrame" scrolling="No" noresize="noresize" id="leftFrame" title="leftFrame" />
<frameset rows="90,*" framespacing="6" frameborder="yes" border="6">
<frame src="horny.html" name="topFrame" scrolling="No" noresize="noresize" id="topFrame" title="topFrame" />
<frame src="stred.html" name="mainFrame" id="mainFrame" title="mainFrame" />
</frameset>
<frame src="pravy.html" />
</frameset>
niO
Profil *
diky stredny frame je teraz pevny ale lavy sa zmensuje ak user zmensuje sirku okna.
peta
Profil *
niO
Ja bych tu stranku prestavel na
.......logo
----------------
menu|obsah

Jinak teda nejake dalsi chybky:
- radek 15: neukonceny tag FRAME (Bubak pridal lomitko)
- radek 10,12: No - malymi pismeny (kdyz pouzivas 1.0 frameset normu)
- a potom se tu validatoru nelibi framespacing, frameborder, border - coz ale asi zmenit nelze
a toto mi prijde jako navic
- rows="*" - je naprosto zbytecne (Bubak ti to tam taky smazal)
- title="topFrame" - tak to mi neni uplne jasne, to prepisuje TITLE v html strance framu? ja to teda nikdy nepouzival a na prvni pohled se mi to jevi nesmyslne
- id="mainFrame" - jestli je to k necemu uzitecne? Ja bych pouzival asi frame name jako window.frame["mainFrame"].document

Podle mne to mas jinak ted dobre, ty posuny. Jenom framy se chovaji tak, ze kdyz je okno mensi nastaveni framu, tak ti oba framy scvrkavaji.
Nevim, jestli to pujde, ale jestli chces pevny rozmer vseho, pak mozna zmenit na nejake cislo:
cols="107,633,*"
Ale mam ten pocit, ze framy deli stranku nikoliv v ni delaji okenka. To bys musel asi udelat trochu jinak:
<frameset cols="*,800,*">
<frame src="nic.htm">
<frameset cols="100,600,100">
...
</frameset>
<frame src="nic.htm">
</frameset>
A i tak se mozna projevi efekt scvrkavani... Co treba CSS position nebo CSS float misto frame?
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0