Autor Zpráva
inocencz
Profil
Dělám menu. Je to nějak takhle: <ul> <li></li> </ul>. Jednotlivé položky seznamu pro větší přehlednost v kódu odřádkovávám - ve výstupu na obrazovku je ale řadím vedle sebe. Mezi jednotlivé tagy položky se mi ale vetřou mezery vzniklé odřádkováním v kódu. Chci si kurzorem přejíždět po menu a kochat se jak krásně jednotlivé odkazy mění barvu pozadí atp. ale vždy když přejíždím z jednoho na druhý nastává stav kdy jsem sice kurzorem na liště menu ale žádná z položek neni označená a k tomu se změní pěkná ručička na ošklivou čárku. A takhle to pořád poblikává jakmile jedu z jednoho odkazu na druhý. Poraďte, prosíím - chci se zbavit zbytečných mezer.

PS: zatím to mám vyřešeno tak, že jsou prostě všechny <li> v jednom řádku ale to není moc použitelné pokud bych plánoval do budoucna změny a taky to není přehledné.
Miloš
Profil
<ul><li>blablabla</li><!--zakomentované odřádkování
--><li>…
inocencz
Profil
Hmm - zajímavé a vypadá to naprosto logicky. Nenapadlo mě protože jinde jsem viděl web který to nejspíše řešil jinak - měl to hezky pod sebou a žádné mezery se tam taky nevyskytovyly přestože nic nezakometoval. Každopádně díky - právě jsem to vyzkoušel. Funguje to bez problémů, validátor taky nemá žádné námitky, nevidím důvod proč to nepoužívat. Ještě jednou díky.
Bubák
Profil
inocencz
Jde to i takhle:
<li><a href="xxx">pokus</a></li><li>
<a href="xxx">pokus</a></li><li>
<a href="xxx">pokus</a></li>
Dal bych přednost tomu, co napsal Miloš.

Máš někde v menu chybu, nemám na mysli validitu, ale že ho máš dělané jinak, než je běžné. Proto se tvé menu chová jinak, pomohl by odkaz.
inocencz
Profil
odkaz
Bubák
Profil
Uniklo mi, že menu je vodorovné, přitom v popisu máš, že položky ředíš za sebe.

Ještě dvě řešení by tu byly:
1.)
<a href="http://zdenekkovar.ic.cz/page_1.html" accesskey="1">(X)HTML </a> <!-- za textem je mezera -->

2.) ještě krkolomnější:
LI dát float a pak to vycentrovat, protože je každá položka jinak široká a neznáš šířku menu, není to jednoduché.

Ve tvém případě bych zvolil zakomentované odřádkování, které ti poradil Miloš. jednak už to máš hotové, druhak je to elegantní bezpečná konstrukce.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0