Autor Zpráva
Anonymní
Profil *
v akom jazyku - myslim skôr pre programy v prostredi operacneho systemu ako webove stranky (pyscal C++ ...)- by som sa mal zacat ucit progrmovat, ked vezmeme do úvahy ze viem HTML, CSS,
Javascript a zaklaydy PHP ?
Yuhů
Profil
Odpověděl sis sám. Javascript nebo PHP.

Javascript se nauč, jestli chceš se stránkou provádět operace po načtení do prohlížeče. A když nepotřebuješ nikde ukládat žádná data od uživatelů.

Pokud budeš chtít zpětnou vazbu od uživatelů a obecně různé složitější věci, jdi do PHP.
habendorf
Profil
Yuhů: Myslím žes tu otázku špatně pochopil.

Anonymní: C#, Java
Yuhů
Profil
Máš pravdu, špatně jsem to pochopil.

C# nebo Python.
halogan
Profil
Python, jednoznacne.
Yuhů
Profil
halogane, jestli umíš python a sháníš práci, tak se mi ozvi (což platí vlastně pro všechny)
Anonymní
Profil *
preco python ?? bezi pod windoze aj unix ?
da sa pouzivat aj pre webowe stranky ?
ja som rozmyslal o pascale
a neviete mi odporucit nejaku DOBRU knihu ? diky
Anonymní
Profil *
knihu som myslel pre PYTHON
thingwath
Profil *
Knih o pythonu je. Podivej se na www.py.cz, kde najdes odkazy na skvelou anglickou i ceskou literaturu.
royal
Profil *
viem, ze to do tej diskusie asi naozaj nepatri, (teoreticky okrajovo mozno to ma aj dost spolocneho s tvorbou webu) ale aj tak by som sa chcel este opytat:
je pravda, ze ked sa naucim C++, Pascal, assembler, Javu (a Oracle), zvladnem potom behom par tyzdnov vsetko ?
a je nejaky rozdiel medzi C# a C++ ?? no, nie ci je rozdiel, lebo ten asi je, myslel som to skvor tak ci je v c++ nieco ine ako v C# (nieco naviac). resp. ci zahrnuje C# uplne vsetko co bolo v c++ ??
a este som sa chcel opytat ci som sa rozhodol spravne:
rozhodol som sa zacat C# . (uvladam UPLNE PHP (aj SQL) a pokrocilo javascript)
je dobre zacat c# ?
a hlavnym predmetom bolo asi to, ci by ste mi nemohly podla vlastnych skusenosti odporucit nejaku skvelu knihu o C# pre zaciatocnika. (kedze som dostal na vianoce 400korunovu poukazku na nakup na vlteve)
a popripade odkazat na nejake slovensek (ceske) zdroje ne internete (kompilatory, prostredia, zdrojove kody....)
PS: a neviete o nejakom fore o programovani, kde akceptuju aj zaciatocnikov ??
vopred vam vsetkym pekne dakujem.
royal
Profil *
prosiim :=|
thingwath
Profil *
Vezmem to postupně:

Když zvládneš C++, Pascal, Javu a Assembler (čeho?) tak už bys skutečně neměl mít nějak extra problémy s ničím :-)

Rozdíl mezi C++ a C# je velmi významný. C# se podobá spíš Javě než C++ (s tím, že Java má podobný zápis jako C++ a v některých ohledech se podobají). C# nezahrnuje všechno co C++ a naopak.

C# je určen pro Microsoftí .NET, což je v zásadě to samé co Java. C++ je rozšířením starého C a podle toho taky vypadá :-) V C++ například stále existují (a používají se) ukazatele, což je něco, co v C# a Javě nenajdete. C# pak má stejně jako Java koncepci, že všechno je objekt, což o C++ taky neplatí (můžete použít C++ aniž byste v životě použil objekt, což se o Javě nebo C# rozhodně říct nedá).

Začít s C# určitě něco do sebe má.
toMix
Profil *
takova mala pripominka k:
V C++ například stále existují (a používají se) ukazatele, což je něco, co v C# a Javě nenajdete.
V Jave sice ukazatele nejsou, ale v C# uz sou, akorat se nepouzivaj tolik jako v C++, protoze nejsou tolik potreba, misto toho se pouzivaji odkazy ;-)
thingwath
Profil
Dík za upozornění, já si v C# zkoušel jenom pár věcí, jenom abych si to maličko vyzkoušel (a až budu mluvit o C#, abych trochu věděl o čem mluvím :-)). Na existenci ukazatelů jsem během toho nenarazil, takže jsem předpokládál, že tam takové nejsou (protože Java). Nesmíte věřit všemu co říkám ;-)
Buksy
Profil *
celkom dobry navod je na www.inet.sk,poznate niekto este nejake ine pre C#?
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0