Autor Zpráva
Knopi
Profil
Ahoj, mám pozadí - vytvořil jsem si novou vrstvu a vytvořil nástrojem obdélník (U) normální obdélník. Pak jsem si otevřel fotografii, kterou jsem přenesl na plátno a vložil ji nad vrstvu s obdélníkem. Klávesovou zkratkou Ctrl+G by se mi měla vytvořit ořezová maska - obrázek by se po stisknutí měl objevit v tom obdélníku.

Jenže mě se u té vrstvy po stisknutí této zkratky udělá v paletě vrstev složka s názvem 1 Group (1 Skupina) a fotka se nepřesune do zmiňovaného obdélníku. Nevíte někdo čím to může být? Děkuji
MZF
Profil
Jsem ve škole a nemám tu photoshop, takž tvůj postup nemůžu vyzkoušet, ale navrhuji jiný: Otevři si obrázek, který chceš do obdélníku vložit, stiskni ctrl+a a ctrl +c, čímž jej uložíš do schránky. Pak se přepni do obrázku s obdélníkem a ve vrstvách na něj drže ctrl klikni. Označí se ti výběr. Následně dej ctrl+shift+v (paste into, v českém phspu nevím přesně, asi by to mohlo bý vložit dovnitř). Pak si vložený obrázek pomocí transformace (ctrl+t) uprav na potřebnou velikost.
stribny
Profil
Asi používáš špatnou zkratku, CTRL-G opravdu seskupuje vrstvy do skupin.
Knopi
Profil
MZF: Díky za alternativní řešení. :o)

stribny: Přesedlal jsem z verze 6 na aktuální Adobe Photoshop CS2 verze 9. V té šesté verzi, jak jsem popisoval postup mě to fungovalo a byl jsem na to zvyklý. Jinak tento způsob jsem se učil podle knížky, takže je to zvláštní, že to v té 9 nejde, je možné, že je to třeba nastavením, ale do toho zas tak moc nevidím...
MZF
Profil
Knopi

Také může být problém v jazykových verzích. Klávesové zkratky jsou v nich jiné. A jestli jsi přesedlal v českého na anglický pshp (nebo naopak), můžou vzniknout zmatky.
Knopi
Profil
MZF: Může to být tím - opravdu mám teď English a před tim jsem měl i s češtinou.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0