Autor Zpráva
ronnie
Profil
Celý den se snažím nainstalovat MySQL, stahnul jsem si ruzne verze, protoze kazda instalace noveho baliku delala problemy...
Tak napriklad co mam udelat pokud si instaluji verzi 4.1, spustim MySQl Server Instance Configuration, dojdu az na konec, zacne Processing configuration...
Nastane chyba u Start service, kde to vypise chybu
"Cannot create Windows service for Mysql. Error: 0
Jak se to da opravit???
Martin Kuželka
Profil
Asi to bude blbost, ale nemáš nějak omezená práva ve Windowsech?
ronnie
Profil
To mě už taky napadlo, ale dříve to nainstalovat šlo, teď si Windows začíná vymýšlet...:)
cybercore
Profil *
To mě už taky napadlo, ale dříve to nainstalovat šlo, teď si Windows začíná vymýšlet...:)

zdar mysql z predchozi instalace ti uz zabrala nazev sluzby "mysql" pro tuhle instalaci - zadej jiny a melo by to jit bez problemu.
ronnie
Profil
cybercore: dík, až se příště budu snažit o instalaci, tak si tvou radu vezmu k srdci;)
Nechal jsem si php triad, myslím, že je pro mě dostačující, jedu už nějakou dobu podle knihy Programujeme profesionálně (php) a ta se věnuje 3. a 4. verzi, není proto nutné provádět nové instalace (alespoň prozatím).
Anonymní
Profil *
zdar mysql z predchozi instalace ti uz zabrala nazev sluzby "mysql" pro tuhle instalaci - zadej jiny a melo by to jit bez problemu.

ako je to mozne?? je to napisane niekde v registri?? preco sa po odinstalovani mysql ta vec nezmaze?? (mam totizto rovnaky problem ako ronnie)
Tomik
Profil
Skoro na konci konfigurace serveru MySQL (už po instalaci) se tě průvodce ptá jako jakou službu to má pustit (defaultně je tam nastaveno mysql), tak tam nastav mysql4 nebo mysql4.1 (to si už nepamatuju) a pak by to mělo běhat již ok...
Leo
Profil
Ono je podle me jedno jaky nazev zvolite, ale nesmi byt stejny jako nazev existujici sluzby, Leo
Tomik
Profil
Ano... :) Pokud si ronnie už Myssql instaloval, tak je ve WIN zapsaná služba mysql, tak je potřeba zvolit jiný název...
Anonymní
Profil *
Prvykrat som instaloval mysql ako sluzbu mysql no a druhykrat som vybral mysql41 ale mam rovnaky problem :( cize nasledkom tejto chyby sa nazavedie mysqld-nt do pamati (nie je v spravcovi uloh) a dat.server samozrejme nefunguje.

Takze som sa na to vykaslal a "instaloval" som mysql 4.0.xx. Teda je to len archiv ktory som rozbalil do c:/mysql. Tu je zas iny problem. Na zaciatku spustim winmysqladmin, vypisem login a heslo ale aj tak neviem vytvarat databazy (a ani ziadne upravy mimo databazu "test" ktora sa vytvori pri prvom spusteni mysql) z "konzoly" mysql.exe. Vypisuje ze "Access denied for user "@localhost" at database xxx" ci uz ako to je. Ale preco to robi?? A podotazka: Daju sa tieto veci testovat bez toho aby som mal spusteni Apache?? Zda sa ze hej ale radsej sa uistim lebo je dost mozne ze mi PHP, Apache a MySQL nespolupracuju spravne
Tower
Profil
Musím říct, že jsem Mysql instaloval poprvé, poté jsem zkoušel různé názvy a skončilo to vždy na 3. boě, tedy startu. Protože jsem nevěděl čím to je, tak jsem to zahodil, tedy pořád to nainstalované mám a scripty zkouším na serveru (ty co stáhnu - PHP neumím). Tedy, pokud by někdo věděl, jak na to...
Anonymní
Profil *
měl jsem stejný problém a posílám jeho řešení:

1) zde si stáhněte aplikaci na odebrání služby MySQL (možná se memusí dělat)

2) na konci instalace nastavit mysql4, mysql4.1, mysql5. Prostě podle verze databáze... (jak uvedl již Tomik)
StrikeR
Profil *
mám problém při konfiguraci.tento program potřebuji k instalaci wowemu maNGOS.vždy až při posledním bodě instalace(config).až při konci execute mi to hodi chybu:error 2003 can´t connect to mysql server on ´localhost´(10061) PLS HELP,nejlíp na mail strike667@centrum.cz
nightfish
Profil
can´t connect to mysql server on ´localhost´
to znamená, že se nemohl připojit k mysql serveru... zřejmě tento server neběží...
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0