Autor Zpráva
petrpanek
Profil
Cau chci pozadat zkusene o radu... nechci timto dotazem vest polemiku nad tim, jake jsou moje schopnosti. Budu vdecny o vecne nazory a rady od lidi s praktickymi zkusenostmi.

vychozi stav:

- poridil jsem si zivnostensky list na tvorbu www stranek, pred tim jsem mel dlouhodobejsi zkusenosti s tabulkami. Nyni se asi ctvrt roku velmi aktivne zabyvam tvorbou beztabulkovych webu, pristupnych, validnich, kompatibilnich s prohlizeci.
- zivnost vedu vedle hlavniho pracovniho pomeru, na praci v oblasti webtvorby mam presto dost casu.
- vzhledem k vyse uvedenemu jsem schopen pracovat za velmi zajimave ceny, chci se zamerit spise na zivnostniky a mensi firmy, vim ze bych bez problemu na velmi kvalitni urovni dokazal zpracovat i vetsi projekty (praktickou zkusenost vsak nemam)
- podosud mam dve reference, obe pro mensi firmy zdarma pro zname, obe jsem si nechal posoudit a reakce byly velmi pochvalne, vse si delam sam od grafiky po kodovani, pristupnost, zakladni optimalizaci pro SEO... atd. Povazuji se za kvalitniho webdesignera
- nejsem chamtivy, nejsem dravec, webdesign je muj konicek, moji prioritou je odvest perfektni praci tak, aby byl zakaznik spokojeny. Nejde mi o penize, jde mi o to mit kvalitni reference a dobre jmeno.
- vzhledem k hlavnimu pracovnimu pomeru nemohu jezdit behem dne za zakazniky, pouze pozdeji odpoledne a o vikendech
- jsem pripraven do sve zivnosti investovat nejake finance pokud to bude nutne, ale tak aby to melo vyznam a smysl
- asi mesic jsem se zabyval modifikaci jednoho opensource RS, vysledkem je jednoduchy, user friendly, avsak vykonny system pro spravu obsahu, idealni nastroj pro potencialni zakazniky o ktere mi jde
- formou partnerske spoluprace jsem schopen zajistit hosting s registraci domeny
- mam "firemni" web, jsem registrovany ve vyhledavacich, slusne vysledky SEO na klicova slova

Mno, jak jsem uvedl v uvodu nechci polemiku nad tim, zda neco umim ci ne, vychozi stav proste berte jako fakt (i kdyz to nemusi byt pravda:)

Proc to vlastne vsechno pisu? Mam problem s hledanim zakazek. Nedari se mi, ozvalo se mi par firem s poptavkou, poslal jsem nabidky a zadna reakce. Posilal jsem nabidky na par inzeratu (grafika.cz, poptavky.cz ...atd.). Opet bez uspechu. Kdyz jsem se zminil v jinem foru, vsichni psali kolik maji prace, jak odmitaji zakazky a nestihaji. Kdyz vidim jine, jak jim roste portfolio nestacim se divit. Pritom kvalita jejich prace je minimalne stejna, mnohdy horsi nez moje. Zkousel jsem externi spolupraci, par zakazek jsem takto uspesne zpracoval, ale ty si nechci davat do referenci protoze se nejedna o moje vlastni zakazky. Ani mi takova forma spoluprace nesedi, vsichni chteji vsechno rychle, navic jsem vetsinou narazil na "speky", ktere proste nikdo nechce delat (urcite to znate).

Chci v klidu pracovat, dva weby do mesice (i jeden by stacil). Pro "svoje" zakazniky za rozumne ceny, vyborne kvality, tak aby byli spokojeni oni i ja.

Cili moje otazka zni: JAK HLEDAT ZAKAZKY? JAK PROPAGOVAT SVOJI ZIVNOST? Proc je to takovy problem, kdyz umim a jsem levny? Doufal jsem, ze bude mit hromadu prace a misto toho sedim se zalozenyma rukama a nemam do ceho pichnout. Vim, ze je nekde chyba, ale nevim kde.

Prosim predevsim o reakce od lidi, kteri maji praktickou zkusenost, od zivnostniku kteri na tom treba byly podobne jako ja, kdyz zacinali.

Diky:)
Vít Dlouhý
Profil
Petře, podělíš se pro začátek o odkaz na své stránky?
Ice
Profil
Kazdy si tim asi musi projit, nemit do ceho pichnout ze zacatku, nejjednodussi je si zahrat na spamera, rozeslat nabidky do 1000 (to fakt neni preklep) firem. Z toho se tak 2-3 zakazky daji ziskat. A nez je dokoncis, tak se z tech firem zas nejaka ozve. Timto ziskas aspon par referenci a mas se cim predvest. A pak uz to jde samo.... Nebo místo tech 1000 emailu si vybrat par firem a rovnou do nich zavolat. Efektivní ale musíš na to mít......
Radim Hasalík
Profil
Doporučil bych pro začátek nabídnout firmám své služby zdarma. Možná se někdo bude divit, ale tím si uděláš první reference. Proč se nikdo neozývá? Třeba se zaměřuješ na špatný segment zákazníků, možná nemáš dostatečně kvalitní služby... těch důvodů může být více.

Konkurence je velká a ani zavedené firmy nemají své zákazníky jisté.
brano
Profil *
Jedine riesenie: najdi si obchodakov, daj im slusnu proviziu a mas to. Moze byt akykolvek obchodak co ma za zakaznikov firmy - bude to mat ako bokovku. Urcite poznas vo svojom okoli nejakych.
DoubleThink
Profil *
brano
S tím bych souhlasil - je těžké být dobrý programátor/kodér a zároveň manažér - z časových důvodů.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0