Autor Zpráva
Celebi
Nenapsal by mi sem někdo jak udělat, aby hlavičky, pravé i levé menu a to dole zůstávalo a měnilo se jen to uprosřtřed. Myslím, že jde o nějaký odkaz, který změní jen část stránky. A ještě, aby se pohybovalo jen tělo stránky a ostatní zůstávalo na místě.. Byl bych vděčný, kdyby sem někdo přímo napsal kód.
Děkuji.
Honza Hučín
Samozřejmě to jde dělat pomocí rámů - cíl odkazu se dá nasměrovat pomocí atributu target do určeného rámu. Ale o to ti asi nejde, že? Takové řešení bych asi ani nedoporučoval.
Javaskriptem lze měnit obsah určitých elementů na stránce, například pomocí vlastnosti innerHTML:

function zmen()
{getelementbyid('element').innerHTML = nový kód;}

Ale pro změnu velkého bloku to asi není moc šikovné.

Pak mě napadá změna cíle iframe, to by možná šlo taky ovládat javascriptem. Něco jako
<iframe name='telo' src='nejakastranka.html'></iframe>
a javascriptová akce onclick="this.telo.src='jinastranka.html'".

Bez javascriptu nebo rámů to podle mě nejde.
llook
Nehledáš CSS vlastnost overflow? http://jakpsatweb.cz/css/overflow.html
Yuhů
Celebi, odkaz, který mění jen část stránky, neexistuje. Obecně řečeno. Všechno, co vypadá, že je odkaz, který mění část stránky, tak jenom VYPADÁ.

To je složitá problematika s materiálem na celý seriál.

Zkus do každé stránky to menu nakopírovat. Potom rozděl stránku na tři divy a tomu prostřednímu zadej výšku a overflow: auto. Objeví se mu rolovací pruh. Kliknutím na odkaz se nahradí celá stránka, ale vypadá to, že se změnila jenom jedna část. Tak bych to dělal já.
Celebi
Yuhů:Tady je taky jenom jako?
Honza Hučín:Vyzkouším to.
Jinak jde mě hlavně o to, abych nemusel ten kód zadávat pokaždé znovu. Jestli se uživateli bude načítat všechno znova nebo ne to je trochu vedlejší.
dis
Celebi: V zásadě to je "jenom jako", tak jak to myslel Yuhů, protože to je v rámech a volbami neměníš "část stránky", ale celou stránku v jednom frame.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.