Autor Zpráva
kolker
Profil *
Ahoj ,
chci se zeptat . Když si chci udělat menu tak si udělám několik souborů a pak dám na ně odkazy?
Např. Chci mít web a na něm bude menu : O mně , Historie , Kontakty . Tak si udělám 4 soubory a ty pak různě propojím pomocí tagu <a href="omne.html">O mně</a> ? (index.html , omne.html , kontaky.html atp. ) Nebo lze do jednoho souboru (index.html) udělat normální menu . Děkuji .

PS : Možná jak udělat menu bude na jakpsatweb.cz ale já to nenašel tak mi prosím napište odkaz kde bych to mohl zjistit.

Děkuji za trpělivost
Gekon
Profil
Odpověděl sis sám:)

Pokud používáš css, tak si vytvoř div jménem třeba "menu" a:

<div id="menu">
<ul>
<li><a href="omne.html">O mně</a></li>
<li><a href="historie.html">Historie</a></li>
</ul>
</div>
habendorf
Profil
Gekon: k čemu tam je ten div?
esemeska
Profil
k čemu tam je ten div?

samozrejme, ze to menu se pres nej da pak nastylovat, ale k tomu se kolker nejspis jeste nedostal, takze nema cenu ho tim prozatim obtezovat (leda ze by chtel;)
habendorf
Profil
samozrejme, ze to menu se pres nej da pak nastylovat
????

<ul id="menu"> se nastylovat nedá? :o)
Gekon
Profil
habendorf
No jo, furt, stane se:)
esemeska
Profil
habendorf
JO :D ...neres
JPAS.
Profil *
habendorf: Já třeba taky používám i ten <div>, protože jen <ul>em si často nevystačíš.
Railbot
Profil
JPAS.
Já třeba taky používám i ten <div>, protože jen <ul>em si často nevystačíš.

Blokový prvek jako blokový prvek. V ničem se neliší a dá se s obojím dělat totéž.
Bubák
Profil
Takže to shrnu:
<div id="menu">
<ul>
<li><a href="index.html">Úvod</a></li>
<li><a href="omne.html">O mně</a></li>
<li><a href="kontakty.html">Kontakty</a></li>
</ul>
</div>

Tohle menu budeš mít na každé stránce. Předpokládám že se ti takové menu nelíbí, nastyluješ ho pomocí CSS. Pokud nebudeš vědět jak na to, klidně se ptej.
Anonymní
Profil *
Co přímo tag <menu> v html? Je prý sice zastaralý, ale funguje a slouží přímo svému účelu.

<menu>
<li><a href="někam.html">Někam</a></li>
<li><a href="někam.html">Někam</a></li>
<li><a href="někam.html">Někam</a></li>
</menu>

A v css:

menu {****:********; atd}
Bubák
Profil
Co přímo tag <menu> v html? Je prý sice zastaralý, ale funguje a slouží přímo svému účelu.
Je depracted a mnozí z toho mají kopřivku, proto se téměř nepoužívá.
Anonymní
Profil *
Takze to nejde udelat do jednoho souboru index.html ale musim si udelat nekolik stranek a pak je prpopojit ?
kolker
Profil *
To anonymní sem já , kolker
Anonymní
Profil *
Jde to, ale je to buďto metodou rámů a to je zastaralé a problematické. Jde to metodou vnořených rámů <iframe>, což má také své nevýhody podobné první metodě. A jde to pomocí tzv. INCLUDE, což je funkce PHP. Ta není složitá, ale server musí PHP podporovat. Více třeba tady : http://www.jakpsatweb.cz/include.html
kolker
Profil *
Bubák
Předpokládám že se ti takové menu nelíbí, nastyluješ ho pomocí CSS. Pokud nebudeš vědět jak na to, klidně se ptej.

Tak to fakt nevím , CSS zatím neumím kouknu se na něj až se pořádně naučím HTML :)
Bubák
Profil
CSS zatím neumím kouknu se na něj až se pořádně naučím HTML
Nepoužívej tag FONT, ale raději se koukni na sémantiku.
kolker
Profil *
Bubák

Nepoužívej tag FONT, ale raději se koukni na sémantiku.

Co má společného sémantika s FONTEM :) a jak nemám používat :) Prostě řečeno : "Nechápu"

Děkuji (sem začátečník)
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0