Autor Zpráva
sentry
Profil *
Zdravím,
chystám se učit OOP (PHP5), ale neumím si představit jeho praktické využití nebo účel. Mohl by mi to pls někdo vysvětlit.
Díky moc
souki
Profil
hlavně pro zpřehlednění projektu... nedovedeš si představit jaká slast je pak při přidávání funkce jenom zavolat
$zbozi->pridat();
$zbozi->nazev = "Kukuč";
H13
Profil
Sice se teprve učím chápat oop (už tak půl roku), jsem asi na půli cestě (kombinace procesního programování s oop), ale můj kód je čím dál tím víc přehlednější, nejvíc se učím, když něco po dlouhý době předělávám - s oop kódem (v mém případě ne zcela povedeným) se všechny opravy, předělávky dělají mnohem snáze - je to mnohem přehlednější
mila
Profil
se všechny opravy, předělávky dělají mnohem snáze
Ne náhodou je klíčovým slovem v oop refactoring. Už jste ale viděli někoho, kdo by po sobě refaktoroval svůj vlastní procedurální kód? :)
souki
Profil
všechno co napíšeš v OOP jde udělat procedurálně.. a nejspíš to bude pracovat i rychleji. ALE - jakmile budeě potřebovat něco předělat (třeba drobnost), čas úpravy v OOP je neúměrně nižší
sentry
Profil *
souki, mila, H13
díky moc za vysvětlení :)
kleinpeter
Profil *
:-), četl jsem už několik knih, i na netu jsem hledal spravny clanky, ale proste se mi to nejak nedostalo pod kuzi...nevim proc, ale nechapu to a to si myslim v PHP vcelku umim (i kdyz je blby rikat, ze umim v PHP bez OOP :-) )
souki
Profil
kleinpeter
udělej větší projekt v php po tvém a pak se na něj podívej a zkus přijít na to, kde by se tam dalo použít OOP a o kolik by to bylo jednodušší.. nebo ještě lépe tam zkus potom něco změnit
DoubleThink
Profil *
Při práci v týmu nedocenitelná pomůcka - můžeš pracovat s "blackboxy" ostatních lidí a nemusíš ani vědět co uvnitř dělají.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0