Autor Zpráva
Anonymní
Profil *
Zdravím, je možné mít na jednom počítači dva odlišné systémy? Na disku C: třeba Windows XP a na disku D: Linux? Nebudou se hádat?
Gekon
Profil
Možné to je. Musíš mít ale ještě jeden disk(edit: ještě jednu partition) pro swap - vyrovnávací paměť. Doporučuji dvojnásobek fyzické paměti.
Peca
Profil
Gekon Promluvil linuxák :-))
Gekon
Profil
Peca
Hm? Řekl jsem snad nějakou blbost?
jamlc
Profil
zdravicko, ja bych spis doporucil pohledat nejdriv na internetu, podivat se na ruzne distribuce. Mozne to urcite je, linux si sam pri instalaci vytvori oddily, zalezi samozrejme jakou distribuci pouzijes. Pokud vim, jednoduse se to da udelat napr v ubuntu, suse, mandrive. Hodne zdaru
Radim Hasalík
Profil
Hádat se nebudou. Jen nezapomeň, že Linux musí být na prvních 1024 cylindrech, což znamená na začátku disku. Jinak dojde k situaci, kdy Linux sám od sebe nenabootuje ze startovací nabídky boot manažeru.

Pokud s Linuxem začínáš, můžeš zkusit distribuci Mandriva (dříve Mandrake).

(Za případnou nepřesnost se omlouvám).
krteczek
Profil
Radim Hasalíklinux muže být kdekoliv, jen na aktivním oddíle by měl mít boot manager (lilo, grub...) protože ten se stará o spouštění os...
krteczek
PS: ubuntu nebo mandriva 2007 bude pro začátečníka dobrá volba (nekamenovat prosím)
mirousek
Profil *
Boot manager je nejlepsi nainstalovat do MBR. Pak je jedno, kde je jaky system (i systemy, ktere potrebuji byt v prvnich 1024 cylindrech vetsinou pomoci linuxackeho boot manageru nabootuji).
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0