Autor Zpráva
Suta
Profil
Čaute dnes!
Jak je to s alt a title? Dle toho, co vím, je lepší používat u popisu obrázků title, aby to zobrazovaly všechny prohlížeče.
Jde mi však o to, zda TITLE umí také plnit funkci ALTu, tedy slouží indexovacím robotům či hlasovým výstupům. Pokud ano, pak je lepší nepoužívat ALT a používat pouze TITLE? Pokud ne, není pak lepší u obrázku uvádět i ALT i TITLE?
Díky.
habendorf
Profil
Používej oba, protože každý je určen na něco úplně jiného.
ALT = alternativní text při nezobrazení obrázku
TITLE = titulek, popisek obrázku (obsah bubliny)
IE nesprávně zobrázuje alt v bublině, NENÍ-LI přítomen title.

PS: Vyzkoušej dát obrázku atributy alt="alt" title="title" a dát správné/špatné jméno obrázku a koukej v různých browserech co ti to udělá.
Suta
Profil
Dobře. A nebijí se v určitých případech (či prohlížečích), když jsou spolu? Je to tak, že je-li uveden ALT i TITLE, má přednost TITLE?
habendorf
Profil
Nebijí.
Je to tak, že je-li uveden ALT i TITLE, má přednost TITLE? Tak bych to neřekl, každý má jinou funkci. Je to jako by ses ptal, zda má přednost width nebo height, každý dělá "to svoje". Pokud ti jde o bublinu, na to je určen title.
Leo
Profil
Pokud mluvis o bublinkove napovede tak ani v IE se nepobijou - prednost ma title. Alt u obrazku je povinny podle normy HTML. Leo
Suta
Profil
Budu tedy používat oba zároveň. Jen je to zase více textu do zdrojového kódu.. !
Leo
Profil
"Jen je to zase více textu do zdrojového kódu.. !"

Ale v altu nema byt stejny text jako v title, Leo
Suta
Profil
Nerozumím. Co "různého" tam chceš psát? Jaké to má opodstatnění?
ronnie
Profil
Podle člnánků M.Snížka o ničení bariér nepřístupnosti by se němely křížit atributy alt a title, měl by se používat pouze atribut alt a popis obrázku byste měli napst nad obrázek...
ronnie
Profil
Takhle je to přesné:

Pokud je obsahem odkazu obrázek, měli byste uvést rozšiřující popisný text do jeho atributu alt. V takovém případě už se atribut title neuvádí. Pokud je odkaz tvořen obrázkem i vysvětlujícím textem, měla by být obsahem atributu alt mezera (" "). V tomto případě opět můžete použít atribut title elementu a pro další popis odkazu.
Honza Hučín
Profil
Atribut alt by se měl pro alternativní text použít vždy, když je třeba ošetřit situaci, že se obrázek nezobrazí nebo že pro uživatele není viditelný.
To, co píše ronnie, má logiku - není tam nadbytečná informace, takže to zrakově postiženého uživatele nezdržuje a nemate. Samozřejmě lze title použít i v takových případech pro další text, například tam, kde je málo místa na popis odkazu pod obrázkem.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0