Autor Zpráva
toník
Profil
Cau, chci poprosit o drobnou radu ohledne cenotvorby Je to trochu typicka otazka na kterou je typicka odpoved neco ve smyslu "rekni si tolik, na kolik si cenis svoji prace" ja takovou odpoved ale nehledam chci objektivni nazor od lidi, kteri maji prakticke zkusenosti, ja je nemam...

Rekneme ze jsem zivnostnik (externista) a mam moznost delat pro zakaznika sablony vcetne grafickeho navrhu, grafika a koncept spise jednoduchy, neco ve smyslu sablon viz http://themes.wordpress.net/. Vse ale pristupne, striktne validni, v kvalite kodu (nikoliv vsak rozsahu) na urovni webu viz http://www.moderniweb.cz. Melo by se jednat jednak o graficky navrh vcetne kodovani a pak jen o kodovani.

Cili moje otazka zni kolik si vzit za kod i grafiku a kolik jen za kod. Nechci si rict moc abych je nevyplasil ani malo abych sel pod cenu... nicmene spise bych z duvodu mozne dalsi spoluprace dal nizsi cenu... muzete nekdo vzhledem k vyse uvedenemu rict svuj nazor? Kolik byste si rekli?
Plaváček
Profil
toník

Odpověděl sis sám hned ve druhé větě. Pro orientační přehled, jak se hýbou ceny webdesignu vyzkoušej Googlíka http://www.google.com/search?sourceid=navclient&aq=t&ie=UTF-8&rls=GGLJ ,GGLJ:2006-37,GGLJ:en&q=webdesign+cenik .
peta
Profil
toník
"rekni si tolik, na kolik si cenis svoji prace"

Neni co dodat. Jestli chces zhodnotit konkretne, dej odkaz na stranku. Hned ti reknu, kolik chyb tam vidim ja ackoliv to prednasis jako "pristupne, striktne validni"
U moderniweb mi hlasi 7 chyb HTM, CSS mi hlasi 1 chybu a JS take 1, jen pri otevreni stranky.
Cili s odkazem ti muzu rici, co tam mas za chyby a kolik bych ti asi dal ja, kdyz mi reknes i jake podklady jsi dostal a jake uz jsi si musel vyrobit.
Jenze tato cena se bude zasadne lisit od praxe. Videl jsem uz lidi pobrat nehorazne penize za dilo uplne odflaknute. Temi penezi treba myslim 100.000 za vicemene primitivni CMS se spoustou chyb a nedostatku, ktere potom musel resit nekdo dalsi.

Prakticky lze pocitat 100/hod (protoze jsi zivnostnik a platis dph, rekneme) a nesel bych pod 2 dny x 8hodin.
Railbot
Profil
peta
moderniweb mi hlasi 7 chyb HTM, CSS mi hlasi 1 chybu a JS take 1, jen pri otevreni stranky.
No a? Web se přesto zobrazuje bezchybně, to úplně stačí. Neustále se tady oháníš tím kolik kde je chyb, ale rozumíš tomu jako koza petrželi.
Dero
Profil
peta: Musím se jako autor kódu Moderního webu ohradit, ačkoliv vím, že bych v Tvém případě mohl se stejným účinkem mluvit do mytického Tartaru.

HTML je validní a nenachází se v něm ani jedna chyba. Pokud validuješ pomocí Tidy, tak rozlišuj mezi varováními, která mají pouze informativní charakter, a chybami. Těch sedm varování, která vidíš, způsobuje image replacement.

Na validitu kaskádových stylů a javascriptu nehledím, píši je tak, abych dosáhl maximálního účinku. Validita v jejich případě nehraje žádnou roli.
k
Profil *
toník
Jde o to pro jakou firmu to delas. Pokud je to zahranicni firma s dostatecnym zazemym, tak se cena pohybuje 15-50tisic. Pokud je to ceska vetsi tak 5-20tisic:) pokud ceska mensi tak uz musis doopravdy realne spocitat kolik chces na hodinu a vynasobit casem..
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0