Autor Zpráva
Anonymní
Profil *
S php jsem začal asi před třemi týdny s knihou Mistrovství v PHP 5
Do té doby jsem znal jen HTML, PHP a měl jsem nějaké základy C++. Kniha byla dost složitá, ale naštěstí jeden můj spolužák byl v php dost dobrý, a tak mi často poradil. Když jsem se dostal asi do čtvrtiny knihy, k návrhovým vzorům, uvědomil jsem si, že například nechápu spoustu věcí, například proč jsou v adrese URL před voláním funkce a za voláním funkce tečky atd. Ale v knize to vůbec nevysvětlují. Také mi došlo, že bych v podstatě nebyl schopen udělat žádný skript kterému by měly odpovídat mé znalosti z knihy.

Nevíte čím to je? Mnou a nebo nevhodně zvolenou knihou? Mám radši začít s jinou (PHP 5)? Anebo raději s nějakým kurzem na internetu?(Třeba na linuxsoftu)??

Jsem z toho docela zoufalý :(
JPAS
Profil
Ta kniha sama o sobě moc o samotném PHP není... spíš novinky v nové verzi, píšeš, že jsi PHP znal, nevím v čem je problém.

Naneštěstí jsi to napsal trošku zmateně, možná by to chtělo trochu upřesnit (čemu rozumíš/čemu ne a to konkrétně).
Anonymní
Profil *
Omlouvám se, chtěl jsem napsat HTML/CSS :(
Vlado 123
Profil
Ja by som ti doporučil serál na linuxsofte.
ronnie
Profil
Máš pravdu, chyba byla ve špatně zvolené knize. Knihu Mistrovství v PHP 5 nelze rozhodně doporučit. Četl jsem ji asi před rokem a i když se tváří jako publikace pro začátečníky, rozhodně to nění pravda. Spíš by měla být určena pokročilejším. Mohu ti s klidným srdcem doporučit výše zmíněný seriál na linuxsoftu, který poskytuje kvalitním způsobem úvod do problematiky PHP. Rozhodně se knihou nenech odradit!
Anonymní
Profil *
Jenže ten tutoriál je na PHP 4 ne 5...
Acci
Profil
Pokud se chceš naučit PHP a neumíš pořádně základy, klidně si projdi ten seriál na Linuxsoftu. Je sice určen pro verzi 4 (která se bohužel na mnoha hostinzích stále používá), ale PHP5 obsahuje změny především v OOP, které se můžeš naučit už z té knihy.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0