Autor Zpráva
Anonymní
Profil *
Nevíte proč se mi může přehřívat pc? Jak zjístím, čím to je? Vždy, když pracuji ve více programech najednou, tak zdroj (400w) se začne přehřívat natolik, že ho musím vypnout. Kamarád mi říkal, že to bude asi tím druhým harddiskem. Krerý jsem si připojil. Je už starý několik let (6 +-) tak jestli to není tím. Nebo mi poraďte jak zjistit co mi tolik "žere"?
Gekon
Profil
Až to zase začne dělat, resetuj PC a podívej se do BIOSu, nebo si stáhni program na měření teplot. Třeba Speedfan. Taky by se hodilo říci, co máš za procesor, grafiku apod. Popř. i značka zdroje. Odvětrej skříň: jeden fan dopředu, druhý dozadu na odsávání.
Railbot
Profil
Buď HDD nebo procesor. Předejít tomu můžeš správným a dostatečným chlazením. Vyluxuj si počítač, nainstaluj si nějaký program na monitoring teplot a hned budeš mít přehled o teplotách všech komponent.
smajli
Profil
Vždy, když pracuji ve více programech najednou,
se ti začne ohřívat procesor, neboť je to pro něj větší zátěž
peta
Profil
Chladit, chladit a chladit.
nej zdroje tepla:
- HD1
- HD2
- CD
- procesor graf. karty
- procesor
Procesory v celku chladit muzes v poho, s tim ostatnim jedine tak, ze si zabudujes vetraci system, ktery to teplo bude vyhanet ven. Nebo proste mit otevritou bednu (ale dost se pak prasi).

Otec tento problem vyresil tak, ze si navrtal do bedny vetraci otvory, na ty primontoval vetracek a vse to posila ven.

Graf. kartu jsem treba resil tim zpusobem, ze jsem v zadu uvolnil jednu pricku na karty a prisrouboval jsem si tam krabicku s vetrackem nad procesorem karty. Vstup byl od procesoru, vystup jedine do toho otvoru vzadu. Tohle reseni nedoporucuji, protoze vetracek kmita, krabicka kmita a dela to vetsi kraval nez vetracek samotny :)

Mozna by ti stacilo udelat vice otvoru, kudy muze unikat teply vzduch. Docela dobrou vec v tomto hraje konstrukce krabice, takze priste si pohlidas, jakou vybiras.
Jestli jsou vsechny tepelne zdroje dost obnazene, nejsou zaplacane kabelama, jestli teplo stoupa nahoru a jestli tam je otvor pro unik. Jestli teplo nejde na zdroj. Jestli vetracek ze zdroje a graf. karty podporuji odvod tepla nebo to foukaji do sebe na vzajem nebo na mista, kudy nema teplo kam uniknout,...
Anonymní
Profil *
Stáhl jsem si tedy Speedfan a jak mám zjistit jaká teplota patří k čemu? Mám tam napsáno 4x Temp pod sebou a pod tím je HD1.
okounek
Profil *
Mám výkonný pc 3500+ athlon a základní desku s integrovanou grafikou nVidia 6150 když jsem si později koupil grafiku jetway také od GeForce ale docela výkonou 7600GS 256 RAM tak se mi najednou začal přehřívat zdroj je to zatížením pc poradte mi jaký zdroj bych si měl koupit já mám vyhlídnutý zdroj za 2200kč zdroj tagan .Mě když se začne zdroj přehřívat kousne se počítač a potom se restartuje.prosím poradte mi díky
djlj
Profil
okounek
Zkus vysát prach z větráčku, mně to kdysi pomohlo :)
okounek
Profil *
na větráčku žádný prach není to jsem zkoušel už dávno to je asi něčím jiným ale nevím čím ale díky za radu
okounek
Profil *
když jsem si sáhnul na zdroj byl strašně horký takže ted mi prosím porad jestli máš nějaký zkušenosti s koupí zdroje nějakýho pořadnýho aby to utáhl ale není to zatížený ještě ramkama mám 1024MB
error
Profil *
ja mam problem s grafickyma kartama. newim cim to je ale porad se mi dari odvarovat je:) ted sem odvaril gf nx7600gs series. a stve me to newim cim to je ale pred tim me toto komp nedelal. proste se strasne prehriva. zkousel sem tam kopnout vetracky (aktivni i pasivni chlazeni dohromady). ale teplota byla porad kolem45-55 stupnu. ted tam mam starsi babicku grafarnu(64). :).
pls poradte jak snizit teplo graf karty.nebo nejak tak. diky moc
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0