Autor Zpráva
Anonymní
Profil *
Chtěl bych se zeptat, nakolik je problém kombinace HTML a XHTML. Například, pokud mam web psaný v html, a moc se mi libí gbook, který je dělaný pomocí XHTML, PHP a MySQL.
A ještě jeden dotaz, myslite si, že jednoho krasneho dne prestanou prohlizece HTML podporovat nebo je to blbost?
habendorf
myslite si, že jednoho krasneho dne prestanou prohlizece HTML podporovat nebo je to blbost?

Jo, přestanou. Jednou určitě. Ale vůbec to nebude souviset s xhtml.
Timy
Anonymní
Jednoho krásného dne možná... Ale čert ví, kdy ten krásný den bude. IMHO rozhodně ne brzy a nedivil bych se, kdyby zároveň s nepodporou HTML začal také nepodporovat XHTML, neboť už tady bude CAHJUK-LKK 3.0

Jinak ten gbook by měl jít, sice to bude trochu matlanina, ale prohlížeč by to měl sežrat.
Anonymní
Profil *
njn, ale validator to asi nesezere, co?
Bubák
Timy
Jinak ten gbook by měl jít, sice to bude trochu matlanina, ale prohlížeč by to měl sežrat.
TY víš moc dobře, že to prohlížeč sežere, tak, jako každou jinou XHTML stránku posílanou s mime type text/html.

http://atd.havrlant.net/jak-na-dokonale-xhtml
http://atd.havrlant.net/jak-funguje-html

Kdo to asi psal?
Chamurappi
Reaguji na Anonymního:
moc se mi libí gbook, který je dělaný pomocí XHTML
Pokud používá MIME typ „text/html“, je dělaný pomocí HTML. Lomítka do prázdných elementů tam dává autor z neznalosti, do HTML nepatří.

myslíte si, že jednoho krasného dne přestanou prohlížeče HTML podporovat, nebo je to blbost?
Jestli přestanou podporovat „text/html“, bude na tom ten tvůj gbook úplně stejně jako zbytek tvého webu.
Pochybuji, že k tomu někdy dojde. Byl by to krok zpět. Návrat do doby, kdy byla dostupnost obsahu zbytečně závislá na výbavě užitého prohlížeče.
habendorf
Pochybuji, že k tomu někdy dojde.

A to si piš že dojde. Jen už nás to asi nebude zajímat :o)
Chamurappi
Reaguji na habendorfa:
Mluv za sebe, já hodlám žít věčně :-)
Miloš
Chamurappi
Mluv za sebe, já hodlám žít věčně :-)
což mi připomnělo nedavno viděný citát (autora jsem pozapomněl, cituju volně po paměti): „Chci žít věčně ne skrze své dílo, ale tak, že nikdy neumřu.“
Chamurappi
Reaguji na Miloše:
Autorem je tuším Woody Allen.
Moje věta také nepochází z mé hlavy, půjčil jsem si ji z... jednoho sci-fi filmu.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.