Autor Zpráva
xmas3
Zdravim, robim klasicku stranku, hore obrazok, podtym menu a podtym hlavna stranka.
Mam nasledovny problem.
menu som vlozil cez irame, aby som ho nemusel menit neustale na vsetkych strankach.
Tento iframe je vysoky cca 50px. Donho je vlozene menu. Toto menu je horizotalne,
ked prejdem na niektoru polozku, POD NOU sa zobrazuju kategorie - vertikalne.
Problem: rozbalovane polozky sa skryvaju, teda je ich vidno iba v ramci toho iframu. Cez tento iframe
neprejdu. Viete mi niekto poradit ako na to?

Vdaka, Miro BA
Martin
Pokud neuvidíme kód, tak ti nikdo neporadí. Jsi si jistý, že musíš použít iframe?
Railbot
xmas3
Tak to je logické, že ti to menu nebude přetýkat ven z iframu a bude schované. Nepoužívej iframe. Přečti si něco o funkci include.
xmas3
Zdravim,
prikladam kod:

<body>
<!-- horné logo -->
<div id="header"></div>
</div><!-- /horné logo -->

<!-- horne menu -->
<div id="hornemenu">
<iframe src="hornemenu.html" width="880" height="70" scrolling="no" frameborder="0"></iframe>
</div><!-- /horne menu -->

<!-- stredná časť -->
<div id="middlediv">
......
......

Uz som to tu raz riesil, tak skusim este raz.
Mate stranku a nemozete pouzit php (to je aj odpoved pre Railbot-a, samozrejme include poznam, casto tiez vyuzivam).
Kedze nemozem pouzit php, chcem urobit stranku s menu, co nie je problem (ved vam to poradi kazdy navod).
Ale pridete na problem s menu. Urobit ho nie je problem. Co vsak, ked urobite napr. 50 stranok a potom ho potrebujete zmenit?
Dobre, pouzijem nejaky automat na batch nahradenie vo vsetkych suboroch, ale to je dost o drzku, nie?
Tak sa rozhodnem ze urobim menu jedno a nejak ho do kodu vlozim. Cez iframe (alebo inak? ak ano, poradte elegantne riesenie plz.).
Ale tu nastal moj problem. Ak to menu nebude rozbalovacie, tak nie je problem. Ale zrazu pride zakaznik a povie ze chce aby sa to tam rolovalo dole.
A tu prideme k jadru pudla, ako sa vravi...
Menu (kedze je v iframe) sa cez iframe nedostane !!!
Takze ako na to? Ako urobit menu v cistom html, ktore bude nejakym sposobom vlozene ale zaroven bude splnat to, co som napisal?
Hadam som to dobre vysvetlil.
Railbot
xmas3
Nijak :) Sice nechápu proč bys nemohl použít php, ale budiž, lehčí způsob nenajdeš jestli vůbec ještě nějaký. Zkus iframe vyměnit za klasický rámec ;)
xmas3
pretoze tie stranky bezia na serveri, kde nie je php...
Bubák
Jedna z možností je mít na PC nainstalované PHP, stránky stahovat z localhostu a pak uploadovat na server.
Railbot
xmas3
Server, kde není php? To se dnes už nevidí.
xmas3
no a predsa je to tak...
este ma napadla jedna moznost.
Celu stranku, teda kazdy riadok kodu, ulozit ako javascript, jednoducho cez document.write
a vysledny .js vlozit do textu. potom by sa menu prepisovalo v tom js subore.
co vy na to?

A este prakticke riesenie,
menu pojde nad uvodny obrazok, a bude sa rozbalovat cez obrazok. Ale zase iba po spodnu hranu obrazka.
Railbot
xmas3
Úžasné řešení :))) Nebylo by už jednodušší to menu potom přepisovat zvlášť na každé stránce než vymýšlet podobné hovadiny?
Bubák
Dobre, pouzijem nejaky automat na batch nahradenie vo vsetkych suboroch, ale to je dost o drzku, nie?
Uděláš si zálohu (stačí kopie) HTML souborů a hromadné záměny v souborech zvládá třeba PSPad.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.