Autor Zpráva
Marenek
Profil *
http://www.alza.cz/notebook-asus-w6f-k028-d68550.htm
Ahoj, mám tenhle notebook:

Ve specifikaci grafické karty se píše rozhraní TV-out, VGA.

Otázka 1) Znamená to, že nemůžu k notebooku připojit LCD, který má JEN DVI výstup? Resp., jaké možné výstupy LCD monitorů mohu k notebooku připojit?

Otázka 2) Pokud mohu nějaký LCD k notebooku připojit (na základě otázky č.1), do jakého rozlišení si až mohu dovolit jít? 17", 19", 20", 21"? Grafickou kartu má integrovanou Intel 945GM Express, interní LCD lze nastavit na max. rozlišení 1280*800.

K čemu notebook využívám, programming (šetrnost k očím maximální), video, hra jen výjimečně.

Díky za rady.
Jindra Holý
Profil
TV-Out je pro kabel, ktery slouzi pro pripojeni k televizi,...nazev sam napovida,....VGA jestli se nemylim, je klasickej 15ti pin pro standardni monitory, dnesni LCD monitory mivaji k disopzici oba dva vystupy jak DVI tak vga,..jinak myslim, ze pokud mas 17" LCD tak tam by ono rozliseni ktere nyni pouzivas nemelo delat potize ,... sam mam 15"4 LCD a pouzivam 1280*960 .....,, nejsem az tolik znalej hw ale myslim, ze rozliseni se spise tyka graficky karty, kterou pouzivas,....ta urcuje moznosti rozliseni,...proto se starou kartou nemusis dat vice nez 800*600 .....u monitoru muzes ovlivnit snad jen frekvenci,.....ale neni to 100% nechci nijak balamutit,...je to tak na 80-90% :-)
Str4wberry
Profil
Navíc existuje redukce z DVI (u grafárny) na D-SUB.
Marenek
Profil *
Aha, takže je jedno jakej LCD koupím, jenom když tam bude výstup VGA, to je ten D-SUB?

S tím rozlišením, nejsem si jistej, jestli když připojím LCD o vyšších možnostech rozlišení, jestli mi to ta grafika i nabídne, nastavit si ty vyšší hodnoty, nebo jestli to zůstane jen u těch 1280*800. To by pak nemělo smysl LCD kupovat, protože jiný rozlišení než nativní je na LCD rozmazaný.
Str4wberry
Profil
Marenek
D-SUB je používán pro CRT monitory, lze přes něj připojit i LCD, ale obraz není potom tolik kvalitní. Také je možné LCD připojit přes D-SUB redukci z DVI, nebo rovnou.
Ale rozlišení je závislé z části na monitoru i grafárně.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0