Autor Zpráva
Meldo
Profil
Mam 2 pc. Na jednom nainstalovany Win XP na druhom Mandrakelinux 10.1. Na internet som pripojeny cez dsl modem cez ten Win. Ak si zosietujem pc kablom mozem zdielat toto pripojenie aj na tom linuxe?? Díky...
halogan
Profil
Pres jednu sitovku na net a pres druhou sdilet do druhyho kompu, linux si to najde sam.
Meldo
Profil
a pojde mi to aj ked moj modem nepodporuje os linux??
thingwath
Profil
Na modemu už pak nesejde, to je úplně jedno.
Meldo
Profil
díky
pyty
Profil
najlepsi je na tento problem ethrnetovy router. (najlepsie zo 2 alebo viac siteovymi pripojkami, potom funguje aj ako switch) tj. zapojis do routera lin, a du druhej diery v routeri win, a kazdy ma viacmenej samstatne pripojenie na net, a zaroven su compy spojene navzajom. ale on nefumguje ako nejaka "sucast" pocitaca, mozes si to predstavit ako dalsi maly pocitac "server" ktory je brana do netu..
okrem toho, kym som mal adsl modem nemohol som ho nainstalovat na lin, ale odkedy mam ethernetovy, tak ide vpohode aj na line, on ma uz ovladace site a zvysok sa robi "sam" :-) staci sa len pripojit na ip co je v manuale a dat heslo a meno...
--- to vsetko samozrejme len v pripade, ze proble nevies vyriest, a ze to potrebujes spojaznit, a ze mas peniaze :-)... ale keby mi to islo, tak by som dalsie peniaze nevyhadzoval
Meldo
Profil
díky
Pepee
Profil
Doma mám DSL modem Zyxel Prestige, na něj připojenej obyčejnej HUB a na něm nezávisle PC s Win XP a Notebook s Linuxem, IP adresy se generujou dynamicky. Funguje to v pohodě a bez problémů. Dřív jsem připojoval Notebook přímo na PC s tím, že muselo běžet. Takhle je to nezávislý a stojí to asi 600 Kč.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0