Autor Zpráva
Prochi
Profil *
Ahoj! Prosím poraďte!!! Zvládla jsem trochu základy Html, podle vašeho popisu, a vytvořila své první stránky. Teď bych je ráda předělala a taky trochu rozhýbala. Chtěla bych udělat klikací mapu s odkazy na tabulku, ve které by se měly měnit fotky, podle toho kam se klikne. Jak tedy udělat klikací mapu? Jaký použít odkaz na tabulku na stejné stránce? Hledala jsem na vašich stránkách, ale bohužel jsem nic konkrétního (ohledně mapy) nenašla. Možná nevím, co přesně hledat. Dělá se to v CSS nebo v Javascriptu? To bych musela naštudovat, což mě asi stejně čeká.... A další problém: pokud zkusím něco v Javascriptu, naběhne mi blokovací okénko na nežádoucí reklamy. Dá se to nějak obejít? Ale podle toho, co jsem tu četla, tak asi těžko, že!? DÍKY
Mingan
Profil
Jak udělat klikací mapu:
http://www.jakpsatweb.cz/html/obrazky.html#map
chce si to hodně pohrát s obrázkem.

Odkaz na tabulku na stejné stránce uděláš tak, že dejme tomu, když máš tabulku nějak pojmenovanou, tak je:

<h1><a name="tabulka"></a>Tabulka</h1>

Teď kdykoliv budeš chctít odkázat na tabulku, která není na začátku, tedy aby se ti stránka odrolovala dolů, tak budeš psát odkaz způsobem:

<a href="stranka-s-tabulkou.html#tabulka">Tabulka s obrázky</a>

Použitím atributu name místo href u dokazu mu udáš jméno, když na něj chceš odkázat, tak za adresu stránky přidáš #tabulka, to odroluje stránku.
Prochi
Profil *
Díky,díky. Tenhle odkaz jsem taky našla, ale původně moc nepochopila. Teď když na to koukám už po několikátý začíná mi něco říkat. Budu to zkoušet. U tabulky jsem to asi špatně popsala, nemyslím záložku. Chtěla bych jen jednu tabulku, ale obrázky v ní, aby se měnily podle toho, kam se klikne. Asi se ptám jak blbec, jsem poněkud věkovitější a hůř mi to leze do hlavy. Díky
Prochi
Profil *
A ještě k tomu scriptu. Když na vašich stránkách podle návodu něco zkouším, blokovací okna nenajede. Když to samé přepíšu u sebe a zkusím, blokování se oběví. Má to co dělat s ....skripty serverové, které jsou vykonávány na serveru a na klienta jdou už jen výsledky.) ... tímhle?
Mingan
Profil
Prochi»No všetko je možná, hlavně bych se podíval na nastavení prohlížeče, případně ručně povolil to daný pop-up okno. No tohle moc nevím. Asi by se to dělalo pomocí JavaScriptu, ale ten se teprve učím, takže...
Prochi
Profil *
Jo DÍKY moc. Klikací mapu mám, teď se vrhnu na odkazy. Omlouvám se za gramatiku, to je děs, co jsem napsala.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0