Autor Zpráva
Poloma Peter
Ahojte all

Som začiatočnik, pred rokom som sa začal venovať WML,HTML a CSS a teraz by som rád aj PHP.
Pre istotu som pozrel ostatne príspevky aby som zbytočne neotravoval ale po troch hodinách hľadania som nenašiel nič na tému PHP Home Edition čo by mi pomohlo.

Chcel by som poprosiť o rady ako postupovať, kde čo nastaviť a pod. ,aby som mohol začať vytvárať web stránky pomocov PHP. Nainštaloval som si PHP Home Edition 2. Ako to celé funguje? čo treba nastaviť?
nightfish
pokud máš na mysli toto url home edition, tak doporučuju smazat a vyhodit - nejnovější verze je 2.5 roku stará, což je doba, za kterou se jak PHP tak mySQL posunulo hodně dopředu...

takže buď xampp a nebo easyphp (ale to má nové php až v testovací verzi, nepletu-li se...)
Poloma Peter
ok, vyhodil som PHP Home a idem sťiahnuť EasyPHP =). Snáď sa dnes niekam dopracujem.
krteczek
Poloma Peter: jestli ti moho doporučit tak si nainstaluj ten xampp je to jednoduché, a stačí ti spouštět jen mysql a apache,
krteczek
Poloma Peter
4 all ....Ták, EasyPHP som nainštaloval, čo ďalej? Keď vytvorím dáky súbor treba to niekam špecialne uložiť či?

4krteczek ...som to chcel stiahnuť ale nedarilo sa mi tak som stiahol Easy. Hmmm, v čom je to lepšie?
Poloma Peter
hmm, už sa darý stiahnuť aj XAMPP 1.4.14. Potom by ma niekto nasmeroval ako začať?

...inak ďakujem za odpovede a pomoc
nightfish
Poloma Peter
http://www.dk-studio.net/eblog/1158429601-xampp-apache-2-php-5-mysql-5 .php
Poloma Peter
nightfish ďakujem =)
Poloma Peter
Tak som úspešne nainštaloval XAMPP ale neviem ako ďalej. Vytvorím si nejaký súbor html a vložim doň skript PHP a nič. Ako mám postupovať ďalej? Som z toho jeleň =(
nightfish
Poloma Peter
to záleží na tom, čeho chceš dosáhnout...

ale víceméně to funguje tak, že na vhodné místo (předpokládám adresář www někde v instalačním adresáři xamppu) vložíš soubor.php a pak otevřeš přes prohlížeč adresu http://localhost/soubor.php
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.