Autor Zpráva
Spok
Profil *
Já se mohu přihlásit k ostatním pc ale oni ke mě ne. Ve firewallu mám povolenou vyjimku pro ostatní počítače. Jaké nejčastější problémy mohou nastat. Předem děkuji za rady.
nightfish
Profil
funguje ping z ostatních počítačů na tvůj? co se stane když vypneš firewall (dočasně)?

jak se projevuje to, že se k tobě ostatní počítače nemohou přihlásit? jaké jsou nainstalované operační systémy?
jde-li o WXP, máš na svém PC vytvořeny účty stejných jmen, jaké mají uživatelé z ostatních PC?

napsals opravdu málo informací...
Spok
Profil *
S firewallem jsem zkoušel snad vše. Na všech pc jsou windows xp. Vytvořené stejné účty? To najdu kde? Všichni máme stejnou pracovní skupinu. Já se dostanu na všechny počítače, ale ani jeden ke mě.
Mistr
Profil
Co nějaké sdílení adresářů? V tom by to být nemohlo?
smajli
Profil
Spok
a když si otevřete skupinu, tak se vidíte?
nightfish
Profil
Spok
ve Windows XP tuším existuje taková vlastnost, že když na počítači není vytvořen účet stejného jména, jaké má přihlášený uživatel na vzdáleném počítači, připojení se nezdaří... pro názornost příklad:

počítač A (tvůj) - ve Windows je vytvořen uživatel Spok

počítač B (ten druhý) - ve Windows je vytvořen uživatel Kirk

pro to, aby mohl uživatel Kirk z PC B přistupovat na tvůj PC A, musíš na svém PC A vytvořit uživatele pojmenovaného Kirk (+zřejmě mu nastavit i nějaká oprávnění)...
Spok
Profil *
To nebude tím, ostatní mezi sebou v pohodě komunikují. I na můj počítač po vytvoření sítě byl přístup. Ovšem další den se již ke mě nedostali. Jak zjistit příčinu? IP adresu, masku atd mám nastavenou ručně, stejně tak i ostatní počítače. Skupinu máme všichni stejnou. Zkoušel jsem ping, ztráta 0 z mého počítače na ostatní. Z ostatních počítačů na můj 100.
jrm
Profil
Tento počítač / Jednotky pevných disků / sdílení pro jednotlivé disky ... máš nastavené?
Spok
Profil *
pokud máte na mysli sdílení v síti tak to mám zaškrtnuté a mám povolené aby uživatelé mohli měnit mé soubory.
Spok
Profil *
stále nevím jak problém vyřešit, píše mi to "V zájmu zabezpečení se některá nastavení řídí zásadami skupiny" A povolení nebo zakázání firewallu je zašedlé a nemohu s tím nic dělat.
Spok
Profil *
a pokud zkouším ping z cizího počítače na můj i naopak, tak vykazuje nulovou ztrátu. Přesto mě ostatní počítače nevidí. Mám dáno sdílení celoho disku, ale nikde ho nikdo nevidí. Já vidím všechny.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0