Autor Zpráva
jyrkaa
Profil
potřeboval bych pomoci.
-------------------------------
když stránky otevřu v mozille nebo opeře je tam velký text a nefungují správně.
prosím o pomoc.předem díkys
monarcha
Profil
Takm máš asi něco špatně napsaný:)
Anno-2
Profil *
jyrkaa
mno pravdepodobne to bude tim ze to jsou rozdilny prohlizece a ze pravdepodobne maji jine nastaveni a asi pracuji na jinem jadre, že?:
Railbot
Profil
jyrkaa
Přečti si něco o rozdílech mezi prohlížeči a zkus stránky dělat s ohledem na to. Pravděpodobně je budeš muset celé předělat pokud jsi o tom až do teď neměl ani páru.
Miloš
Profil
jyrkaa
prosím o pomoc
Protože nevíme, jaks ty stránky napsal, těžko ti můžeme poradit. Jestli je máš někde na webu, napiš adresu.
jyrkaa
Profil
TADY TO JE zde je ta stránka
Miloš
Profil
Typické stránky začátečníka se ztrátou soudnosti.
Pohybující se text, hodiny, počítadlo, barvičky, jak na pouti. Přitom pokud jde o obsah, stačil by velmi jednoduchý kód.
Vřele doporučuju – napřed se nauč základní značky HTML, třeba tady na Jakpsátwebu a přitom si přečti něco o sémantice, ale vůbec se nestarej o to, jestli je text větší/menší, není vycentrovaný, vůbec se nezabývej barvami, zkrátka nauč se napřed psát strukturované a sémanticky rozumné dokumenty, pokud možno i validní (validita sice není dogma, ale pokud ji porušuju, měl bych moc dobře vědět, proč to dělám).
To ti zabere maximálně měsíc (obden tak dvacet minut by to mohlo spravit).

Teprve pak se začni seznamovat s kaskádovými styly.
jyrkaa
Profil
dík asi máš pravdu já to skusím
Miloš
Profil
Protože mi tě bylo líto, udělal jsem ti stránky ouplně zbrusu nové. Světe div se, všechno se to vešlo na jednu a ani to nebolelo. Výsledek si můžeš prohlédnout na mé Pokusné kryse a stáhnout z edisku. Dělej si s tím co chceš, nic za to nechci.
Stránky jsou odzkoušené v IE 5 a 6, Firefoxu i Opeře a fungují všude s výjimkou Derových Cotojátek, které nejdou v Opeře (ale i tak jsou tam stránky jinak funkční).
Odkaz na „tapetu“ jsem zrušil, protože pochybuju, že by si to někdo dal na plochu.

Krom toho, co jsem napsal v předešlém příspěvku, bych tě chtěl ještě upozornit na pár věcí, které byly ve tvém kódu nejkritičtější.
— <marquee> nepoužívej, je to obtěžující kravina.
— na tagy jako <big>, <font> nebo <center> co nejdřív zapomeň. Až se najučíš pořádně HTML a začneš se věnovat kaskádovým stylům, zjistíš, že CSS má daleko víc prostředků na ovlivňování vzhledu stránek a že je pohodlnější mít všechny ty definice na jednom místě (tedy v nějakém CSS souboru).
— Tagy <br> a <hr> se v HTML neuzavírají (</br> a </hr> je kravina). Krom toho <br> je většinou také nahraditelný v CSS vlastností pro okraje – margin. Do HTML patří podle mne <br> především pro básničky – celá sloka je jeden <p>odstavec</p> a jednotlivé verše jsou <br>eakem odřádkovány.
— V názvech souborů nikdy nepoužívej písmena s diakritikou, nikdy mezery a pokud možno ne ani velká písmena. Krom bezhackovych-bezcarkovych-pismen a číslic jsou vhodné značky snad akorát spojovník (minusko) a podtržítko (místo mezery).
— Cesty k souborům na vlastních stránkách piš relativně. Absolutné cesty používej jen k externím odkazům.
— Vyhodil jsem i odkazy, protože odkazovat na svých stránkách na Seznam, Atlas, Centrum a podobně je pitomost. Když už odkazy, tak na stránky, které nejsou příliš známé a přitom stojí za to je navštívit, navíc je vhodné (ale asi ne nutné), aby odkazované stránky nějak (byť nepřímo) souvisely se zaměřením webu, ze kterého je odkazováno.
— Na konci si doplň e-mail na toho, kdo se o tuto stránku bude starat.

Užij si to ve zdraví.
Miloš
Profil
Jo a k těm radám ještě jednu:
Odkazy v textu pokud možno vždy nech podtržené (neplatí pro stav :hover, tedy když je nad odkazem myš). V menu (a různých obdobných navigacích) záleží na tom, jak to vypadá (odkaz se vzhledem tlačítka třeba podtržení nepotřebuje) a nikdy nepodtrhávej to, co není odkaz.

Nakonec posloužím pár odkazy, které se mohou hodit nejen začátečníkům:
Pravidla tvorby přístupného webu (doporučuji brát velmi vážně)
manifest Dogma W4D (pro inspiraci).
— Již zmíněný web o sémantice
Do budoucna (až začneč s CSS) pak
— Pixyho Dílna dobrého stylu
Knihovna CSS na Intervalu
Test kontrastu barev na Sově v síti
jyrkaa
Profil
Miloši moc dík zkusím stím něco udělat a zlepšit.jenom promiň že jsem ti přidělal
práci navíc,ty odkazy Seznam,centrum..... jsem chtěl také zrušit.ještě moc dík hned se dotoho pustím.měj se čau jyrkaa
Miloš
Profil
jyrkaa
Vůbec se neomlouvej, práci jsem si přidělal sám. A protože se tímto koníčkem neživím, v čehož důsledku jsem už dlouho žádné stránky nedělal, aspoň jsem si zopakoval nabyté zkušenosti a tak.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0