Autor Zpráva
Danny
Profil *
Dobrý den,
chtěl jsem se vás zeptat jak lze udělat animaci, která by simulovala kresbu od ruky.
Pro názornost přidávám odkaz, kde se můžete podívat co mám na mysli.
Děkuji moc za jakoukoliv pomoc a přeji všem hezký zbytek dne.

DANNY ;)

Link: http://fcmx.net/vec/v.php?i=003702
kolouch
Profil
záleží na tom, jestli tě už někdo seznámil s Macromedia Flash :-)
Danny
Profil *
JJ seznámil, dělám v něm, ale k této animaci mě napadají jen složité postupy... nic konstruktivního...a rád bych přijal nějakou dobrou radu... jen jsem se chtěl zeptat jak by to šlo udělat. Samozřejmě jednodušší animaci než na uvedeném odkazu. Pokud by jsi věděl napiš...díky ;)
ronnie
Profil
Tak tohle je bezkonkurencne ten nejlepsi flash, ktery jsem kdy na webu videl...
kolouch
Profil
ronnie
souhlasím, je to fakt dobrý.

Danny
No moc mě nenapadá postup na jednoduchou tvorbu podobných věcí. Jestli chceš něco jako nadefinovat pohyb a pak jenom nakreslit obrázek, že bys ho nějak převedl na takovou animaci, tak to fakt nevím. Ale vždyť se pro inspiraci můžeš podívat, jak to tam udělali. Stačí si dekompilovat swf.

P.S.: Jo, je to neetické, ale když to nebudeš kopírovat,...
Danny
Profil *
ronnie a kolouch
taky plně s vámi souhlasím...fakt supr

ad. tvorba: napadla mě myšlenka jako malovat snímek po snímku...ale na té animaci (viz. link nahoře) bych strávil tak půl roku :)))
No a k tomu stažení...chtěl jsem si to stáhnout, ale stáhnul se mi jen preloader. Když jsem to hledal v Temporary tak
jsem to nějak nenašel... takže mi to nějak nepomůže. chjo :(

Ale jinak díky :)
kolouch
Profil
já už na to taky přišel, taky se mi to nestáhlo celý :-(
Snímek po snímku? Víš kolik tam asi je snímků? To by bylo prakticky nerealizovatelný. Záleží, co chceš za animaci.
Danny
Profil *
no jen jsem reagoval na tu animaci...tu co bych měl dělat já...tak je podstatně jednodušší...ale jde mi o to, jak to realizovat při složitějších animacích...při pohledu na tu animaci mě napadlo, že nějakým způsobem zaznamenává pohyb myši nebo tabletu...ale jakým způsobem nebo programem to nevím....na to bych chtěl přijít. :)
kolouch
Profil
našel jsem tam sekci, kde si můžeš takovou animaci udělat. Takže máš asi pravdu musí to nějak zaznamenávat pohyb myši.
Danny
Profil *
jj super takže se mi to potvrdilo...teď jen zjistit jak to udělat ve Flashi ;)
kolouch
Profil
já už na tom pracuju. Mám Macromedia Flash MX.
Danny
Profil *
Super... jak to vypadá? Napadlo tě něco?
kolouch
Profil
vytvořil jsem několik animací, ale všechny pomocí postupného vkládání snímků. Nějak nemůžu přijít na to, jak sdělit flashi, aby si pamatoval jednotlivé body nakreslené křivky po sobě a pak je dokázal zopakovat.
Mimochodem kterej Danny ty jsi? Já totiž znám jednoho, co má stejnou přezdívku :-)

P.S.: Snažím se na tom pracovat, doufám že mi mozek něco užitečnýho napoví :-)
Danny
Profil *
No určitě mě neznáš...vložil jsem zde poprvé dotaz... ;) ale jsem ti vděčný, že se snažíš se mnou rozlousknout tento problém. Hele tak mě napadlo na webu flash.jakpsatweb.cz jsou odkazy na tutorialy: http://flash.jakpsatweb.cz/captivate.php?page=pravidla no a u nich je odkaz na tento program od Macromedie... http://www.macromedia.com/software/captivate/ Není to pomocí tohoto programu??? To by mohlo vyřešit náš problém... :)
kolouch
Profil
jo to asi bude ono,
Create interactive simulations and software demonstrations
tenhle popis by na to mohl sedět
Piper Halliwellová
Profil
No, navrhovala bych si koupit scanner, tam si vložíš obrázek, neskenuješ ho a pak si ho uložíš ve formátu jpg a pak se podívaš tady na jakpsat web do sekce Obrázky a tam máš postup :)
habendorf
Profil
Piper Halliwellová: Ty jsi vážně úžasná. Začínám tě podezírat, že jseš patnáctiletej uhrovitej klacek, kterej si tu z nás dělá pr..l.
kolouch
Profil
jo zasmál jsem se scanování obrázku. Mám pocit že jsi vůbec nepochopila o co nám jde, protože nerozumím tomu, jak by mi scanner pomohl udělat takovou animaci.
habendorf
Profil
kolouch: prostě naskenuješ 2 miliony obrázků a pak je pustíš za sebou (tedy po měsíc trvajícím preloadu). Prosté, ne? :o)))
kolouch
Profil
habendorf
:-)) aha, už jsem si začínal myslet že jsem pitomec, když to nechápu. Tak teď už je mi to jasné, večer se do toho pustím. Napiš mi asi tak v roce 2079, to už možná budu mít naskenováno :-)
Hanz
Profil
Musím vás sklamat :o) Pomocí Macromedia Captivate to není!
kolouch
Profil
Hanz
Tak poraď.. pls.
Hanz
Profil
Tak trochu to upřesním. Animaci vypisování textu pomocí Macromedia Captivate uděláš, ale tu kresbu ne!
kolouch
Profil
a nedá se to udělat nějak aby ty programy spolupracovaly?
Že by se ta kresba udělala ve flahi a v tom druhém by se to nějakým způsobem rozpohybovalo..
To je ale asi blbost, co?
Hanz
Profil
kolouch
Je. Sám nevím jak tu animaci vytvořili (nepočítám ručně nakreslené) --> je zpousta vychytávek, o kterých normální "smrtelník" nemá ani páru.
Danny
Profil *
No čeče tak jsem to taky vyzkoušel a máš pravdu...asi to pomocí tohoto programu nejde. Neznáte někdo odpověď jak udělat animaci, která by simulovala kresbu od ruky? Určitě by to uvítalo spousta návštěvníků a uživatelů programu flash. Díky všem a hezký zbytek večera. DANNY

PS. Zkoušel jsem to vykreslovat ručně...jedna z možností, ale pracná :)
(navíc použitelná jen u méně složitých obrázků...)
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0