Autor Zpráva
zeenyt
Profil
Chcem sa opitat ako sa da urobit redakcny system. Vobec nic o tom neviem, iba som dostal typa ze pomocou JavaScriptu, pomocou nejakych modulov ci co. Naozaj netusim. Prosim, poradte mi kde mam zacat cerpat informacie.
DJ Miky
Profil
Redakční systém v JavaScriptu neuděláš, potřebuješ nějaký server-side jazyk (PHP, ASP(.net) atd.) + ve většině případů databázi (MySQL, PostgreSQL a další).
zeenyt
Profil
chápem že musím mať php + databázu, ale ako urobím editačné okná? (teda podobné tomuto dole, do ktorého sa píšu príspevky, aby tam boli rôzne tlacidla na formatovanie textu...)
zeenyt
Profil
ale taký dokonalejší, aby som zvolil tucni text a v okne sa ten oznaceny text zmenil na tucny atd... sak nieco ako textový editor...
Peca
Profil
Na to ne nejlepší použít nějaký existující wysiwyg editor. Vyber si na http://htmlarea.com/ Osvědčené jsou např. FCK nebo TinyMCE.
Leo
Profil
Jen poznamku - zkousel jsem z hotovych wysiwyg editoru a jejich integrace do RS jen tiny mce v kombinaci s Drupalem, problem ale je, ze to dovoli propasovat do stranek prvky (treba javascript v odkazu) ktere muzou byt bezpecnostnim problemem. To je jedna vec kterou by chlapci (at uz ti nebo ti) mohli osetrit. Leo
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0