Autor Zpráva
Bárny
Profil *
Vážení přátelé, potřeboval bych poradit od zkušenějších programátorů než jsem já, tedy od všech.

Provádím skript v html:
<a href="index.html" onclick="window.open('index.html'); return false">odkaz do nového okna javascriptem</a> ...... vše ok.

Pokud ale to samé chci přepsat mezi php k pozdějším upravám, tak to nefunguje:
<?
echo "<a href='index.html' onclick='window.open(`index.html`); return false'>odkaz do nového okna javascriptem</a>";
?>

Zkoušel jsem i nahradit uvozovky za 'index.html'.

Prosím Vás o radu, jak na to. Děkuji. Bárny.
Joker
Profil
Musíte správně udělat uvozovky. Jelikož potřebujete troje v sobě, nezbude než escapovat. Udělal bych to takhle:
echo('<a href="index.html" onclick="window.open('index.html'); return false">odkaz do nového okna javascriptem</a>');

Tohle: `myslím ani JS ani PHP jako uvozovku nebere.
Bárny
Profil *
Děkuji Vám za odpověď, bohužel ani toto formátování nefunguje.
Měl by někdo nějaký jiný nápad?
Bárny
Profil *
Zápis, který navrhoval Joker vyhazoval chybu, proto jsem zkusil přepsat uvozovky na:

echo('<a href="index.html" onclick="window.open("index.html"); return false">odkaz do nového okna javascriptem</a>');

nyní to chybu nevykazuje, ale neotevře se po kliknutí nové okno, pouze se odkaz zobrazí v původním, čili to nefunguje.... :-(
nightfish
Profil
co takhle?
<?php
echo "<a href='index.html' onclick='window.open(\"index.html\"); return false'>odkaz do nového okna javascriptem</a>";
?>
Bárny
Profil *
Perfektní, funguje. Děkuji. Trápil bych se s tím ještě hodně dlouho nebýt Vás všech a tohoto webu. Ještě jednou díky.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0