Autor Zpráva
frances
Profil *
Dobry den prevedl jsem svuj web kompletne na xhtml ale vyskytla se chyby s niz si nevim rady. Dekuji za jakoukoliv pomoc.
Adresa webu
tiso
Profil
miesto <?xml... napíš <<?php ?>?xml...
frances
Profil *
diky pomohlo to jo a nevis prosimte proc mi blbne cestina?
nightfish
Profil
protože v hlavičce posíláš kódování iso-8859-2 a stránky jsou fyzicky ve windows-1250
Ice
Profil
Příspěvek byl smazán aby nemátl.
nightfish
Profil
Ice
doporučovat někomu, kdo má stránky ve windows-1250, aby posílal hlavičky utf-8, není zrovna nejlepší nápad...
Ice
Profil
nightfish
jj tohle jsem už nedomyslel. Akorát, jak jsi poznal, že stránky jsou v te 1250?
frances
Profil *
diky ale moc to nechapu pokud dam kodovani windows-1250, vse je v poradku, bohuzel je nestandartni a ja bych radeji utf-8, nebo iso. Bohuzel pokud to zmenim, jsou tam otazniky. A tak se tedy ptam, jak mam udelat stranku rovnou v utf nebo iso? Diky
nightfish
Profil
frances
windows-1250 je registrované u IANA, je široce podporované...jestli chceš změnit, tak doporučuju utf-8 (překódovat vše a změnit hlavičky)

Ice
přepínal jsem si v prohlížeči kódování tak dlouho, až jsem text viděl správně :-) (Seamonkey: menu View -> Character encoding)
frances
Profil *
2nightfish
dik, jak to myslis prekodovat, proc nestaci jen zmenit na utf-8 v content-type a xml version...
nightfish
Profil
frances
ne, nestačí
je potřeba fyzicky změnit kódování z windows-1250 na utf-8
používám k tomu pspad, nicméně stejně tak vyhoví třeba recode, nebo iconv (hlavně v případě, že je souborů hodně)
(a jestli to budeš dělat přes nějaký textový editor, tak pozor na BOM - je potřeba vypnout jeho zápis do utf souboru)
frances
Profil *
ok dikec chlapy vse je ok. Dekuji moc.
Joker
Profil
proc nestaci jen zmenit na utf-8 v content-type a xml version...
Protože tím jenom řeknete prohlížeči "Posílám Ti dokument, který je v kódování UTF-8". Ale ještě by neškodilo, aby ten soubor co posíláte opravdu byl v UTF-8 :-)
Je to něco podobného, jako když ve Wordu vezmete anglický dokument, celý ho označíte a vyberete Jazyk - čeština. Výsledkem nebude český dokument, ale zmatený Word :-)
Chamurappi
Profil
Reaguji na francese:
Zvídavá otázka mimo téma: Proč přecházíš zpátky na XHTML syntaxi v HTML?
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0