« 1 2 »
Autor Zpráva
Scorpions
Profil *
Mohol by mi niekto poradiť ako urobím klasický výber (ten rám) lebo mi to nechce urobiť. Napíšem

<html>
<head>
<title>Hlavna stranka</title>
</head>

<frameset cols="215,*">
<frame name="text" src="Hlavna_stranka.html">
<frame name="text2" src="Novinky.html">
<frame name="text3" src="index.html">
</frameset>
</html>

a na boku zobrazi len hlavnu stranku aj s obrazkami.
BaTeCzKo
Profil
Jaký výběr? Menu? Pokuď ano, tak rámce silně nedoporučuji.
Scorpions
Profil *
Ano menu, ale ako to mám urobiť?
BaTeCzKo
Profil
Tohle je spíše problematika samotného layoutu. Doporučuji něco takového: http://www.owebu.cz/css/vypis.php?clanek=505
Scorpions
Profil *
Sorry, ale nechápem, ja som začiatočník.
Mistr
Profil
Scorpions
Přesně popiš, či ještě lépe nakresli, jak má rámová struktura vypadat a kód pak podle toho dotvoříme.

Kolega BaTeCzKo se Ti snaží vysvětlit, že odborníci dnes nedoporučují používat rámy z mnoha důvodů. Pokud je ale Ty použít chceš, nic proti tomu. Jen potřebujeme přesně vědět, jak ty rámy mají ve stránce vypadat, abychom pak podle toho vymysleli kód. Takže?
Scorpions
Profil *
Na lavo ma byt vyber a vedla toho v strede text a obrazky. Nevedel som ako spravit menu bar a toto sa zdalo jednoduche. A teraz to skusam aj cez obtiekanie a tiez to nejde.
Mistr
Profil
Scorpions
Budiž. Takže ta Tvá stránka má mít tedy dva sloupečky. V tom levém bude menu a v pravém bude vlastní obsah stránky.

Pojďme to zkonstruovat. Základ použijeme ten Tvůj, protože je celkem dobrý:
<html> 

<head>
<title>Hlavna stranka</title>
</head>

<frameset cols="215,*">
<frame name="levy" src="obsah.html">
<frame name="pravy" src="prvni.html">
</frameset>
</html>

A teď tenhle zelený kód uložíš a souboru dáš název index.html

Nyní musíš vytvořit další stránky, a to předně obsah.html a prvni.html. V obsah.html bude to menu. Odkazy budou mít tvar například <a href="druha.html" target="pravy">Druhá stránka</a>. Ten target Ti zajistí, že ačkoliv klepneš na odkaz v levém sloupečku, nová stránka se otevře v tom pravém. Samozřejmě stránku druha.html musíš také vytvořit!
Scorpions
Profil *
Takze ak som dobre pochopil, tak v tej stranke obsah.htm mam spravit menu a to tak, ze s tymi prikazmi <a href="druha.html" target="pravy">Druhá stránka</a> ich napisem???

Ze napr.:
<a href="obsah.html" target="pravy">Obsah stranky</a>
<a href="tretia.html" target="pravy">Daco dalsie zo stranky</a>
...atd???
Scorpions
Profil *
A co bude v tej stranke prvni.html???
Mistr
Profil
Scorpions
Takze ak som dobre pochopil, tak v tej stranke obsah.htm mam spravit menu a to tak, ze s tymi prikazmi <a href="druha.html" target="pravy">Druhá stránka</a> ich napisem???

Ze napr.:
<a href="obsah.html" target="pravy">Obsah stranky</a>
<a href="tretia.html" target="pravy">Daco dalsie zo stranky</a>
...atd???

Přesně tak.
Mistr
Profil
Scorpions
A co bude v tej stranke prvni.html???
Cokoliv, co budeš chtít. To je první stránka Tvého webu, když si někdo vyklepe do prohlížeče jeho adresu. Uvidí stránku rozdělenou na dva sloupce. V tom levém bude menu a v tom pravém právě obsah stránky prvni.html.
Scorpions
Profil *
Chcem sa opýtať na obtekanie. Mne to na mojom PC funguje, ale kamárát, keď si to doma pozeral, tak jemu nie. Všetko čo malo byť vedľa menu, mal pod nim...
Takže ak mne to fungovať bude, niektorým, čo si pozeraju moju stránku to nepôjde???
Scorpions
Profil *
No uz to ide, len sa chcem opytat, ze ako si mam zmenit, aby sa mi to nezobrazovalo ako fialove a podciarknute, ale tak ako ja chcem.
Scorpions
Profil *
Sorry, že sa toľko pýtam, ale ako mám urobiť to, keď chcem aby tam vedľa toho bol obrázok alebo text (napr. v strede), ale aby neurobilo takú veľkú medzeru medzi tými odkazmi.
venca163
Profil
ako si mam zmenit, aby sa mi to nezobrazovalo ako fialove a podciarknute, ale tak ako ja chcem.
co myslíš tím "to"? každopádně vzhled html stránek upravuj pomocí css souboru. přečti si:
http://www.jakpsatweb.cz/css/css-uvod.html
např. červený odkaz: a {color: red;}

keď chcem aby tam vedľa toho bol obrázok alebo text (napr. v strede), ale aby neurobilo takú veľkú medzeru medzi tými odkazmi.
vedle toho? čeho? nechápem
Scorpions
Profil *
vedľa menu
Scorpions
Profil *
Ja som myslel aby sa mi odkaz nezobrazoval fialovo a podciarknuto
venca163
Profil
podtržení odkazu:
http://www.jakpsatweb.cz/css/text-decoration.html
barva textu (například odkazu):
http://www.jakpsatweb.cz/css/color.html

ale jak už jsem řekl, nastuduj si základy css. není to vůbec těžké

nevim přesně jak myslíš to druhý, ale jestli chceš mít nějak obrázek vedle menu odshora až dolu, tak musíš nastavit obrázku obtékání...nebo to dát do tabulky - odkazy do jedné buňky, obrázek do druhý...
Mistr
Profil
Scorpions
Sorry, ale nechápem, ja som začiatočník.
Kolego, já vím, že bys rád spoustu věcí najednou (a nedivím se tomu), avšak vzhledem k tomu, že jsi ještě před chvílí tvrdil, že jsi začátečník, pak bych možná v tom seznamování se s taji tvorby webových stránek nebyl tak hrrr. Abys dobře porozuměl CSS, je vhodné si být jistý v HTML. Jsi? A pokud ano, pak pěkně pomalounku poznávej kaskádové styly...
Scorpions
Profil *
Hmm. Ako nič v zlom, ale nechcem sa učiť nejaký jazyk, keď si len chcem urobiť takú malú vlastnú stránku, nejdem robiť žiadnu prezentáciu firmy. Proste by mi mohol niekto poradiť, ako si mám naľavo urobiť rám, v ktorom budú odkazy na napríklad Hlavnú stránku, Galériu atď. a ako si na odkazoch zmením farbu? Takmer každá stránka taký výber má a určite sa všetci neučili ten HTML. Táto stránka má byť na to, ako si urobiť web ľahko a nie že sa musíte učiť HTML a neviem čo ešte. To tu aj je napísané : "nemusíte vedieť jazyk HTML".
habendorf
Profil
Scorpions: S tímhle přístupem se na to vykašli úplně. Aspoň nebudeš zdržovat lidi, kteří se ti doteď snažili pomoci. Bye
Scorpions
Profil *
Nemyslel som to zle, len som sa nechcel učiť všetko to čo tu je. Proste si nechcem urobiť žiadnu megastránku. Len takú, dá sa povedať pre seba :)
Mistr
Profil
Scorpions
Proste by mi mohol niekto poradiť, ako si mám naľavo urobiť rám, v ktorom budú odkazy na napríklad Hlavnú stránku, Galériu atď. a ako si na odkazoch zmením farbu?
Máme to vnímat jako rozkaz? Já tam totiž postrádám například kouzelné slovíčko. A to se u nás v České republice používá, když něco chceš. A věřím, že na Slovensku to nebude jiné.

Takmer každá stránka taký výber má a určite sa všetci neučili ten HTML.
A v čem jiném myslíš, že je ta stránka tvořená, když ne v HTML?

Táto stránka má byť na to, ako si urobiť web ľahko a nie že sa musíte učiť HTML a neviem čo ešte.
A co my s tím? To je jako rozkaz, o čem se tady má psát? Nebo jak se tady má psát?

Víš, to máš asi takhle: Ty chceš mít spočítaný nějaký příklad (třeba 2 x 2). My Ti radíme, aby sis otevřel početnici či učebnici matematiky a začal se seznamovat s tím, jak se sčítá a pak i jak se násobí, aby sis pak příklad dokázal spočítat sám. Ty nám zde naopak tvrdíš, že máme mít stránku, která Ti přímo řekne, jak čemu se rovná 2 x 2, a nikoliv stránku, která Ti napíše, jak sčítat a jak násobit.

Pokud chceš mít stránku bez práce, prosím, je to možné. Ovšem za to je třeba zaplatit. Nikdo Ti tady obvykle nebude dělat Tvé stránky zadarmo.

To tu aj je napísané : "nemusíte vedieť jazyk HTML".
Buď konkrétní a uveď, prosím (nejlépe hypertextovým odkazem), kde jsi tento text našel. Děkuji.
Scorpions
Profil *
No nemyslel som to ako rozkaz, len som sa zle vyjadril.

No jasné, tie tagy atď. Ale ja sa nechcem naučiť všelijaké veci čo mi netreba, len to čo potrebujem. Napríklad to menu, preto som sa opýtal tu, lebo na stránke som tomu veľmi nepochopil.
Mistr
Profil
Scorpions
Můžeš si zkusit přečíst Blančiny návody. Jinak budeme stejně my ostatní psát Tvoje stránky. Budeme Ti tady psát, kterak dělat menu, jak psát nadpisy atp. A to Ty bys přeci nechtěl, to by pak již nebyly Tvé stránky, nýbrž naše.
Scorpions
Profil *
Ja sa fakt ospravedlňujem, ale myslel som to tak, že nerozumiem tomu čo tu je na stránke, tak som sa opýtal na fóre. Preto som napísal o tom učení sa toho jazyka. Pretože som tomu neporozumel. Všetkému ostatnému chápem, iba neviem ako si urobiť menu.
Mistr
Profil
Scorpions
neviem ako si urobiť menu
Co nechápeš na menu, vždyť o něco výše jsem Ti vysvětlil, jak se menu (u rámů, s nimiž jsi začal) tvoří a Tys to celkem chápal. Tak to tak udělej, ne?
Scorpions
Profil *
Ano, ale keď si urobím tie odkazy, ze napr. <a href="obsah.html" target="pravy">Obsah stranky</a>, tak neviem, ako si urobim vedla nich ten ram. Ked to urobim, tak sa mi napriklad nalavo otvori cela stranka, cize nalavo je jedna a napravo tiez.
Scorpions
Profil *
A ešte raz sorry za ten príspevok, zle som sa vyjadril.
« 1 2 »
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0