Autor Zpráva
DAr
Profil *
Mam audio CD-R s formatem cda a prazdne audio CD-R. Jak mam postupovat tak, abych z prvniho CD zkopiroval do druheho CD? Aby kazde CD bylo stejne a se stejnymi formaty. DEkuji.
PS: Mam Nero express 6 a uz jsem vyzkousel zkopirovat CD, ale nejde mi to. Prosim, pomozte mi!
miloskroulik
Profil *
Jen nápad... Není to zdrojové CD nějak chráněné? Pak by mohlo pomoci převést ho třeba do Mp3 a ty pak vypálit na CD jako audio. Nero to umí tuším také (sám ho nemám, nemohu více poradit). Na převod do Mp3 doporučuju CDEx.
Yrrah
Profil
Radu od miloskroulika rozhodně neposlouchej, je to kravina. Pokud je to CD chráněné a nedaří se ti ho běžně zkopírovat, tak se ti ho nepodaří ani převést do mp3. Nehledě na tu zbytečnou ztrátu kvality.

Nejlepší bude použít CloneCD, najdeš jej na googlu.
djlj
Profil
Yrrah
Nemusí to být kravina. Jsou speciální programy, které umí prolomit ochranu a extrahovat audio do mp3.
miloskroulik
Profil *
Radu od miloskroulika rozhodně neposlouchej, je to kravina.

Rozhodně nejsem žádným odborníkem, je to tedy možné. Z vlastní zkušenosti můžu pouze napsat, že jsem se zatím nikdy nesetkal s neřešitelným problémem při ripování CDček. Co nezvládl CDex, zvládl WMP, což mě opravdu pobavilo a potěšilo.

Pokud jde o ztrátu kvality tak o ní samozřejmě vím, nejsa žádným fajnšmekrem. Sám používám OGG při VBR bitrate něco pod 200 kbit/s.

Jako nevýhodu CloneCD vidím těch 40 $, je ale pravda, že jde o daleko přímočařejší postup.
quinux
Profil
Já bych řek, že je-li to CD chráněno tak se všichni čtyři dopoušíte trestného činu porušování autorských práv. :D
Yrrah
Profil
djlj
O tom právě mluvím. Pokud nemá žádný speciální program na ripnutí CD, tak ať si ho sežene. To je správná rada.
Taky by mu pak mohl někdo poradit, ať to CD kopíruje tak, že do sluchátkového výstupu CDROMky strčí kablík a druhej konec do zvukovky.

Zkus i jiný softy, snad to některým půjde. Zkus to CD nejdříve ripnout přes EAC nebo Audiograbber.
Bubák
Profil
Nemusí to být kravina.
Kravina je zbytečně ukládat CD to ztrátového formátu, pokud si z CD chci uložit pouze některé skladby, používám wav, jde použít i jiný neztrátový formát, a taky 44,1kHz, takže nedojde k převzorkování.
miloskroulik
Profil *
Kravina je zbytečně ukládat CD to ztrátového formátu

Opravdu poznáte rozdíl? Já ne a ztrátové formáty (výše zmiňovaný OGG) mi plně vyhovují. Občas si zkusím pro porovnání poslechnout obě verze. Ztrátovou poznám až při bitrate přibližně pod 150 kbit/s.
DAr
Profil *
Nechci konvertovat do mp3 ci wav. Chci pouze cda. Nero nepomuze?
sds
Profil *
dsds
Bubák
Profil
Co ti ukáže Nero, že je na zdrojovém CD?
Joker
Profil
Nechci konvertovat do mp3 ci wav. Chci pouze cda. Nero nepomuze?
Ripnout to do WAV a ty potom v Neru vypálit na druhé CD jako audio CD. Sice to nebudou binárně shodná CD (ale to nejspíš nebudou ani při CD-CD kopírování), ale na obou budou stejné stopy ve stejném formátu a stejné kvalitě.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0