Autor Zpráva
Dominic
Profil *
Nazdar, začínám s PHP a vyskytl se mi menší problém, se kterým si nevím moc rady (ale nejspíše v tom bude nějaká hloupost ;-))

Vyrobil jsem si PHP stránku v kódování win-1250 (soubory v ANSI), pak jsem zjístil, že ji budu potřebovat v UTF-8, takže jsem všechny soubory přeuložil do UTF-8 a charset nastavil taktéž.

V tom okamžiku začaly problémy. Do stránek totiž INCLUDuji spoustu externích věcí (standartní hlavičku, menu, západí atd.) a pod win-1250 jsou INCLUDy ok, v utf-8 se mi však před každý vložený blok hodí znak připomínající tečku a mimoto, že se tím poškozuje validitaHTML4.01, dělá to (zdá se) nepořádek ve stylování (chvání v MSIE6).

Zajímavé je, že ve FireFoxu se tenhle problém nevyskytuje (nebo se umně skrývá), naopak v Opeře7.5 to má na vzhled stránky fatální následky.

Pro ilustraci problému se můžete mrknout na problematickou PHP verzi <a href="http://dominic.webz.cz/phpproblem/problem.php">http://dominic.we bz.cz/phpproblem/problem.php</a> a na "uzdravenou" HTML verzi s odstraněnými "tečkami" <a href="http://dominic.webz.cz/phpproblem/ok.html">http://dominic.webz.c z/phpproblem/ok.html</a>

(odkazy a formuláře samozřejmě nebudou funkční, jde jen o výňatek z projektu)

za odpovědi předem děkuji, jsem v PHP nováček, takže strpení ... :-)
Tomik
Profil
Nevím u mě je všechno ok. I u toho souboru s údajnými problémy. Ve FF (1.0.1) i v IE(6) vše ok.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0