Autor Zpráva
fanky
Profil
ahoj, nějak v tom mám pořád zmatek? může mi někdo prosím polopaticky vysvětlit, jaky je mezi těmito dvěma značkami rozdíl, když je napíšu do CSS? přijde mi totiž, že a:link je docela zbytečný, jelikož když potom nadefinuju a:visited, tak a:link přestává mít smysl, kdežto, když nadefinuju jen a, tak to jede.. díky
havs
Profil
Jsem líný hldat na w3c, ale když se nad tím zamyslím,
tak buď nadefinuju jednu barvu pro a,
nebo různé barvy pomocí pseudo elementů a:link, a:visited...

... můžu taky dál pseudo elementy změnit barvy jen pro třídu a pod.
fanky
Profil
nj, ale pokud nadefinuju a:visited {text-decoration:none;} a odkazy mam pres a:link a a:hover: {text-decoration: underline;}

tak kdyz kliknu na odkaz, tak potom uz a:hover nema smysl, nebo neco delam ci chapu blbe?
J
Profil *
BTW: Aby a:hover měl smysl, musí být dodrženo pořadí: 1. a:link, 2. a:visited, 3. a:hover
Railbot
Profil
fanky
tak kdyz kliknu na odkaz, tak potom uz a:hover nema smysl, nebo neco delam ci chapu blbe?
Blbě. Je jedno jestli je odkaz navštívený nebo ještě nenavštívený, hover efekt by se měl projevit vždy. a:link a a:visited určují jen podobu odkazu v normálním stavu. Hover při přejetí myši a je jedno jestli to bdue navštívený nebo nenavštívený odkaz.
fanky
Profil
diky, jeste ale nechapu, proc tady Yuhů v tom stylopise ma tag a, jaky tam ma smysl? text-decoration:none mohl dat do a:link ne?

<style type="text/css">
a {text-decoration: none}
a:link {color: green}
a:visited {color: navy}
a:active {color: black}
a:hover {color: red; text-decoration: underline}
</style>

[url=http://www.jakpsatweb.cz/css/css-prakticky.html
]http://www.jakpsatweb.cz/css/css-prakticky.html
[/url]

a jeste jedna vec, má dneska a:active jeste nejaky vyznam? pri dnesni rychlosti pripojeni...?
tiso
Profil
fanky zmysel tam má taký, že :link, :visited i :active nebudú podčiarknuté.
J
Profil *
Co je na prvním řádku - a {text-decoration: none} - platí i pro všechny další "varianty a", dokud není uvedeno jinak (tedy až pouze pro hover underline)
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0