Autor Zpráva
Jméno
Profil *
Mám veľký problém. Ako dosiahnuť aby mi človek čo som mu spravil stránku zaplatil? Nemáme zmluvu, len sme sa dohodli že sa dohodneme na cene. No ale na cene sme sa nedohodli, stránka funguje, prináša zákazníkov, ale ja z toho nemám nič. Zrušiť stránku už neviem, ale viem sa tešiť z toho ako stránka funguje. No a keď vidím ako si ten čo mi nezaplatil potí z obrovského množstva práce odkedy má web, je mi zvláštne. Tak a teraz babo raď.
DoubleThink
Profil *
Tvoje blbost...

Nejprve ukaž práci na svém serveru (zákazník uvidí, že je práce hotova) a po zaplacení mu pošli zdrojové soubory.

Pokud se jedná jen o statické stránky (jdou tedy stáhnout), tak ukazuj jenom screenshot.
Jméno
Profil *
hm, blbosť to je dobre že mi to takto vravíš. Ale človek ktorý používa počítač ako písací stroj nemá zo screenshotu nič. jemu to skrátka nefunguje, lebo sa nedá klikať. ja robím statické stránky. kdekoľvek ich umiestnim dajú sa stiahnuť. jediná možnosť je potom zakaždým to priniesť na kľúči a ukázať. ale tak sa to nedá robiť, lietať hore dole. skôr som myslel že mi poradíš ako byť rázny, stáť si za svojim, nenaletieť na úsmevy a sľuby, a tak. ako robiť pre známeho ktorý si myslí že to bude zadarmo. a tak. to je tiež o začiatkoch.
llook
Profil
To je těžký. Bez dohody o provedení práce (alespoň slovní)... Předpokládám, že ty jsi autor a výkon autorských práv jsi mu nepostoupil, souhlas k užívání díla také ne, takže podle zákona by snad neměl právo dílo užívat.
Ale těžko říct. Autorské právo je dost zmatené.
DoubleThink
Profil *
Pokud se jedna o firmu - zkusil bych Google bombu, následně bych dal žádost na hospodářskou inspekci pro ověření legálnosti softwaru firmy (například by šlo dokázat, že grafika stránky pochází z programu na který oni nemají licenci).

BTW: o koho se jedná? (na koho si dát pozor?)
DoubleThink
Profil *
Jen tak na okraj - předvádět stránku (nebo obecně aplikaci) nemusíš přímo naživo. Jsou na to programy, které vytvoří interaktivní prezentaci.

Například Macromedia Captivate

Yuhů
Profil
Počkej, já jsem to pochopil tak, že jste se nakonec ani nedohodli. Takže problém není ten, že nezaplatil, ale to, že jste se nedohodli.

Tak se dohodněte.

Přece to není takový *****. Musí chápat, že se mu spolupráce s tebou vyplatí.
Přemysl Žák
Profil
Přece to není takový *****. Musí chápat, že se mu spolupráce s tebou vyplatí.

Kdyby ovšem byl takový ***** (raději používám výraz ****) a nechápal, že se mu spolupráce s tebou vyplatí, uvažoval bych na Tvém místě o nějaké Google bombě na zmiňovaný nezaplacený web - pro začátek bych tím aspoň vyhrožoval :)
llook
Profil
Pokud mu prezentace opravdu vynáší, můžeš nějak prokázat autorství a nedovolils mu užívání díla, pak by snad šlo i prokázat tvůj ušlý zisk a ten pak vymoci soudně.
Osobně bych ale doporučil prostě se na to vykašlat a příště si dát lepší pozor. Pokud si webdesignem vyděláváš, tak máš aspoň o jednu referenci víc.
Přemysl Žák
Profil
Spíš o jednu referenci míň, ne?
llook
Profil
Referencí myslím ukázku práce, že můžeš odkázat na tu stránku a říct, že to je tvoje dílo. Aby si potenciální zákazníci udělali představu, jak dobrý může být výsledek.
Ale pokud popírá, že jseš autor ty, pak o referenci míň.
Přemysl Žák
Profil
No právě. Tak jsem to myslel - když už bys ukradl někomu stránku, tak tam asi copyright původního autora nenecháš ...
deep
Profil *
pekne ste mi poradili. s tou google bombou by to samozrejme nezabralo, moji zakaznici pomaly ani nevedia ze nejaky google existuje. verte mi ze je im nejaka google bomba ukradnuta. asi jedine co mozem urobit je poucit sa do buducnosti. asi ako kazdy.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0