Autor Zpráva
marat0
Profil *
Mám menší dilema jaké použít písmo pro levé menu a jaké pro text.

Pro menu jsem použil Verdana 11px, ale nevím co pro Body...text v hlavním sloupci. Mám tam 12px a sadu v Tahoma, Arial, Geneva, sans-serif. Předpokládám, že teď se mi zobrazuje Tahoma, ale připadá mi taková zdrclá. Pročetl jsem místní návody, ale moc moudrý znich nejsem.

Myslíte, že je 11px písmo na text málo?

Pokud mám v Levém sloupci použitou Verdanu v menu, musím ji pak použít na vše v levém sloupečku? Asi ano, že? :-(

Z čeho a jak velké nadpisy?

Díky moc!
Railbot
Profil
marat0
A o jaký web si máme asi domyslet. No nevadí. 11px velké písmo pro obsah je opravdu málo. Optimální je klasických 12 (verdana) nebo 13 (arial). Pro nadpisy je pak velice elegantní font Georgia. Je dobré mít v tom nějaký řád, všechen text jedním typem fontu a nadpisy jiným, například.
Plaváček
Profil
Používej na celém webu jednu rodinu písma (výjimkou mohou být nadpisy). Pěkný přehled písem je zde http://www.dgx.cz/tools/fonts/ .
J
Profil *
marat0: velikosti písma v px se nedoporučujou - nejde zvětšovat v IE. Lepší relativní jednotky procenta nebo em.
marat0
Profil *
Aha. Ja ten web mám bohužel zatím na localhost, takže ukázat ho nemůžu.

Takže myslíte, že ta Verdana je asi blbost. Je dost široká a použít ji v textu by nebylo moc elegantní. Půjde o +- o blog, takže texti bude fura.
Railbot
Profil
marat0
Naopak. Verdana je velice užívaná a hezká. Blbost to tedy rozhodně není.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0