Autor Zpráva
Michaela Bejčková
Profil
Prosím poraďte mi. Mám vytvořenou první stránku, zde jsem vytvořila okýnko prezentace a nad ním se mi ze šipky zobrazuje ruka. Po kliknutí na toto okénko bych chtěla zpustit prohlížení fotek. Prosím pomozte jak na to.
roberta
Profil *
tu stranku si si urobila sama? vies pridat na tu stranku, okrem "okynka" (asi je to odkaz) aj obrazok?
Freya
Profil
Nejspíš máš na mysli odkaz. Ten se zapisuje takhle:

<a href="stranka-s-fotkama.html">Prezentace</a>

Z toho vyplývá, že budeš muset vytvořit další html soubor (stránku), a do ní vložit fotky.

Taky se připojím k propagaci www.jakpsatweb.cz , tam se každý dozví něco nového :-)
Yuhů
Profil
Michaelo, v jakém to prosím děláš programu?

Prohlížení fotek jednu po druhé není sranda, dokonce se ti přiznám, že ani já nevím, jak bych to dělal (a to mám něco ve stránkách za sebou).

Možná bude lepší, když se pustíš do nějčeho jednoduššího. Já vím, že je těžké rozeznat, co je snadné a co těžké. Kdyžtak nám sem napiš adresu nějaké cizí stránky, která obsahuje to, co chceš udělat.
Michaela
Profil *
Všem moc děkuji. Zkouším co se dá. Nejsem žádnej génius, vše co umím, jsem se naučila sama doma. Nevzdávám to, ale občas potřebuji poradit. Chtěla bych vytvořit něco podobného jako na www.sadrokartonybs.cz. Vše dělám v programu OpenOffice.org 1.1.0. A nevím jestli mám každou stránku vytvářet jako samostatný soubor, nebo se to nechá vytvářet přes odkazy rovnou.
Webspy
Profil
Hele, kdo mi vymazal můj (nekonstuktivní) příspěvek ????
Yuhů
Profil
Yuhů ti vymazal tvůj (nekonstruktivní) příspěvek. Velice se omlouvám, ale opravdu jsem ho shledal nekonstruktivním. Děkuji za pochopení.
Yuhů
Profil
Michaelo, pokud s tím chceš ještě pomoci, tak prosím rozveď, co myslíš tím "vytvářet přes odkaz rovnou". Ano, v praxi se vytváří každá stránka jako samostatný soubor.
Webspy
Profil
To Yuhů: Dovol, abych projevil svůj názor: Základem tohoto webu je učebnice HTML. Tato diskuse je hlavně pro ty, kdo si neví rady s něčím, co v učebnici není, nebo pokud něco někdo nepochopil. A ne pro ty, co se jim nechce hledat určitou stránku, tak to jednoduše hodí do diskuse. (A navíc nesrozumitelně)
A myslím, že tvé stránky Jak psát web jsou výborně napsané jako "ze života" = takové vyprávění. A ne přesné vysvětlování "učiva" (jak u nás ve škole :-)) Začal jsem je číst v dedeti. Teď je mi patnáct a kecám tu s dospělejma o pro ostatní nesrozumitelných věcí. :-) A všemu jsem (zatím) rozuměl. Takže pokud se zde objeví podobný příspěvek, klidně by stačil odkaz do učebnice nebo citace tvých textů :-) A když se více lidí snaží někomu pomoci s určitým problémem, tak je to někdy víc nesrozumitelné. No, budu končit - toť můj názor.
SuE
Profil
webspy: zkus se zamyslet nad tím, že ten, kdo se ptá, může být i pro Yuhů dobrá zpětná vazba, že něco, co popsal na webu, není dobře srozumitelné pro úplné začátečníky.
Ono je hezké, že už to čteš 5 let ale většina lidí nechce tak dlouho studovat, než vytvoří svoji první stránku :-)
Yuhů
Profil
Teď jsem Karlovi omylem smazal dotaz, kde má najít to "Zobrazit zdroj".

Zobrazit zdroj se najde v Prohlížeči, v horní liště je Zobrazit a potom Zdrojový kód.
Yuhů
Profil
Webspy, hele, já si vážím toho, že tuto diskusi čteš a radíš. Ale ten příspěvek, který jsem smazal (a tedy se na něj nemůžeme podívat), obsahoval větu, kterou jsem si vykládal jako potenciálně urážlivou vůči původní tazatelce. Něco jako že jsi ještě "neviděl začátečníka, který by se uměl dobře zeptat". Prosím za pochopení, když někdy něco promáznu.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0