Autor Zpráva
JerryCB
Profil *
Zdravím,

Chtěl bych aby se mi na stránkách otevíraly doplňkové stránky v novém okně. Toho jsem sice docílil, ale stále nemůžu přijít na to, jak tomu oknu dát nějaké rozměry. Na tomto webu jsem o tom našel celkem velké povídání, ale ani jeden z příkladů nefunguje. Nakonec se mi úplnou náhodou povedlo že se mi nové okno otevírá bez panelů a stavového řádku, ale v rozměrech jakých chce...

takto jsem napsal řádek:
<p><a href="odkaz" onclick="return !window.open(this.href,widtht=500,height=350)">name</a></p>

pokud napíšu řádek tak jak je tady v návodu tak se otevře odkaz ve stejném okně, takže běžný hypertextový odkaz. Poradí mi někdo jak tomu dát rozměry?

PS:/nevím jestli je to důležité ale jedná se o html. Jerry
wimstr
Profil
A skoušel si hledat na JakPsatWebu
JerryCB
Profil *
Právě že zkoušel, ale ani jeden z příkladů mi nefunguje. vše se otevírá stejně jako kdybych napsal jen:

<p><a href="odkaz" target="_blan">name</p> ...tzn, vždy se to otevře s panely, řádkem a maximalizované. teprve až náhodou jsem vydedukoval řádek (v první zprávě) který se alespoň otevírá bez panelů a řádků.
Railbot
Profil
JerryCB
Rozměry lze zadat pouze javascriptem. Jinak v tom kódu máš chybu, chybí ti tam písmenko
<p><a href="odkaz" target="_blank">
Darth Daron
Profil
<a href="'www.xxx.yy'" onclick="window.open('www.xxx.yy','_blank','width=xxx,height=xxx,locat ion,resizable','menubar=no,top=10'); return false">xxx.yy</a> Zkus tohle ;-)
JerryCB
Profil *
Darth Daron

řádek který jsi mi napsal jsem opsal do puintíku přesně, jenom jsem zaměnil proměnné www.xxx.yy efekt je ale nulový. odkaz se otevírá ve stejném okně. Tak už vážně nevím.

Railbot

v tom _blank mi jenom vypadlo písmenko při rychlém psaní. v řádku to "K" bylo.
wimstr
Profil
Mě na disku také window.open nefunguje, nicmene n webu bez problemu..... je o tom i na JPW, takze to nemusí být špatně
JerryCB
Profil *
Tak jsem zkusil hodit stránku na web. Bohužel k mé smůle opět beze změny. Dávám vám tedy odkaz na tu stránku aby jste to také zkusily, a podívaly se třeba kde je zakopanej pes. Jsou tam 3 varianty které jsem použil.

Var1 = Test1 = Běžné otevření nového okna příkazem target="_blank"
Var2 = Test2 = Kód který jsem použil v první zprávě, který mi alespoň otevíral okna bez panelů
Var3 = Test3 = Kód který jste mi doporučily nefunguje vůbec, a nové okno se neotvírá.

Umístění : http://www.jerrycb.wz.cz/jerrycb.htm

Odkaz směřuje na náhodný obrázek který jsem si například představoval v rozlišení 100x100, a to bez panelů a stavového řádku

Jerry
Kost
Profil *
Tak všechny tři odkazy fungují jak mají.
JerryCB
Profil *
takže ten poslední se vám zobrazuje v rozlišení 100x100? no mě se ten poslední neotevře v novém okně, ale jako běžný hypertextový odkaz bez otevření nového okna. Jak je to možné???
wimstr
Profil
pouzij tohle window.open("http://www.jakpsatweb.cz", "_blank", "width=400,height=500"), to funguje na 100%
Joker
Profil
pouzij tohle window.open("http://www.jakpsatweb.cz", "_blank", "width=400,height=500"), to funguje na 100%
S vypnutým Javascriptem na 0%
Railbot
Profil
Joker
Nějaký jiný návrh otevření nového okna přesných rozměrů bez použití JS, aby to bylo 100%? :p
JerryCB
Profil *
Tak přesně to co jsi napsal jsem vložil na stejnou stránku jako ty ostatní pod "TEST4" nové okno se neotevře. odkaz směřuje do stejného okna. Doufám že to není jenom u mě, jinak bych si vážně připadal už jako blázen... Jestli to není nějakým nastavením u mě. Otázkou tedy je. Otevře se vám "Test4" v novém okně? Jerry
Kost
Profil *
Ne, otevře se ve stejném.
JerryCB
Profil *
tak nic, no není to životně důležité..... prostě se to bude otevírat ve stejném okně, a asi s tím nejde nic dělat... ale díky
Joker
Profil
prostě se to bude otevírat ve stejném okně
což je podle mě lepší.
Respektive: Věci jako target="_blank" nebo window.open() mi nutí nové okno, zatímco u normálního odkazu si já můžu vybrat, jestli chci stejné nebo nové.
wimstr
Profil
S vypnutým Javascriptem na 0%
Ano, ale to každý JS script
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0