Autor Zpráva
esofin
Profil
Dotaz:Validita Html je důležitá jen u indexu,nebo u všech stránek??Nekamenovat prosím:-))
Joker
Profil
Důležitost validity je u každého dokumentu stejná.

(pokusil jsem se zformulovat odpověď, která nevyvolá debatu na téma "důležitost validity" :-) )
Railbot
Profil
Joker
:))

esofin
Měj stránky takové, které se zobrazí ve všech prohlížečích stejně (správně) a na validitu se neohlížej.
esofin
Profil
Nojo,ale jak zjistím jestli je zobrazuje každý prohlížeč stejně? Operu jsem tedy neskusil,ale myslím,že tu má málo lidí.
Šejn
Profil
esofin
Operu jsem tedy neskusil,ale myslím,že tu má málo lidí.
Tak to si jenom myslíš. :)

Nojo,ale jak zjistím jestli je zobrazuje každý prohlížeč stejně?
To vymyslíš. :)
peta
Profil
esofin
Validita HTML je dulezita v pripade, kdyz hledas chybu v CSS / JS / HTML.

Proc se mi spatne neco zobrazuje? Jestlize nemas HTML validni a predevsim bez kritickych chyb, pak muze prave to zpusobovat problemy (2x stejne ID pro JS, prekrizene tagy pro CSS)
Proc mi formular neodesila vsechny udaje? protoze mas treba INPUT Form INPUT /FORM a se divis, ze prvni input se neodeslal.

validita je nazev pro spravne zapsane pravidla jazyka.
Pokud si tam zvolis W3C pravidla, pak ti muze validita hlasit chyby jako frameborder=0 u IFRAME. Ale to je jen tim, ze W3C to nema obsazene, ale ve skutecnosti to treba v IE nezobrazi ramecek kolem iframu. S tim proste nejde nic udelat, IE se nedrzi pravidel W3C, ale ma vlastni na MSDN.microsoft.com
Joker
Profil
Měj stránky takové, které se zobrazí ve všech prohlížečích stejně (správně) a na validitu se neohlížej.
Udělat webové stránky, které by se ve všech existujících prohlížečích zobrazily stejně, je asi nemožné. Minimálně stránku složitější než "hello world".

Postupuje se takhle:
1. Definuju si hranici kompatibility, například alespoň 95% nebo 97% nebo 99% návštěvníků (obvykle bude stačit IE6+IE7+Firefox+Opera, což většinou dá v součtu tak 98-99% návštěvníků).
2. Stránka musí být použitelná uvnitř té "hranice kompatibility", vyzkouším, že to tak je
3. Snažím se, aby stránka šla použít i vně "hranice kompatibility", nemusím zkoušet, snažím se jen dodržovat obecné zásady
4. Snažím se, aby stránka "uvnitř hranice kompatibility" fungovala na 100%, lepší je to i vyzkoušet
Railbot
Profil
Proc se mi spatne neco zobrazuje? Jestlize nemas HTML validni a predevsim bez kritickych chyb, pak muze prave to zpusobovat problemy (2x stejne ID pro JS, prekrizene tagy pro CSS)

Překřížené tagy v CSS? To je nějaká novinka?
tiso
Profil
Railbot nič proti ale prečítaj si to ešte raz - vidíš tam nejaké v?
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0