Autor Zpráva
Gisen
Profil
Dobrý den.
Byl bych velice rád kdyby mi tady někdo poradil jak si vytvořit leve menue pomocí Java Scriptu.
Nechci použít iframe a už vůbec ne kopírovat.Php neumím, na to si zatím netroufám.
Děkuji předem moc za jakoukoliv odpověď.
Joker
Profil
Jestli jde o vložení toho menu z jednoho místa na všechny stránky, přece jen bych zkusil PHP. Zrovna tohle je jedna z nejjednodušších věcí co se v PHP dají dělat.
HTML kód menu se uloží do souboru třeba menu.php a potom se do stránky na místo kde má být menu dá:
<?php include("menu.php"); ?>

...a to je všechno.
Gisen
Profil
Děkuji, ale když já nemám o PHP ani páru.Umím HTML/CSS bez použití WYSIWYG programu, ale nedokážu v PHP vůbec nic.
Potřeboval bych někoho kdo by mi poradí.Dokázal jsem si stahnout apach2triad a dál jsem se nedostal.Připadám si šíleně hloupě, ale je to tak.
Mistr
Profil
Gisen
Uděláš si soubor, který bude obsahovat podobné údaje:
document.write("<a href='menzy.htm'>Menzy</a><br>");

document.write("&nbsp;&nbsp;<a href='menza-studdum.htm'>Studentský dům</a><br>");
document.write("&nbsp;&nbsp;<a href='menza-technicka.htm'>Technická</a><br>");
document.write("&nbsp;&nbsp;<a href='menza-strahov.htm'>Strahov</a><br>");
document.write("&nbsp;&nbsp;<a href='menza-podoli.htm'>Podolí</a><br>");
document.write("&nbsp;&nbsp;<a href='menza-masaryk.htm'>Masaryk. kolej</a><br>");
document.write("&nbsp;&nbsp;<a href='menza-karel.htm'>Karlovo náměstí</a><br>");

Ten si uložíš třeba jako obsah.js

V kódu stránky pak na patřičné místo vepíšeš:
<script language="JavaScript" src="obsah.js"></script>


A mělo by Ti to fungovat. Funguje?
Gisen
Profil
Funguje.
Děkuji moc.
Gisen
Profil
A když ty odkazy mám v divu.
Gisen
Profil
Pardón, hloupá otázka.Už to mám moc moc moc děkuji.
Joker
Profil
Mistr
Jenže když někdo nemá Javascript, je bez menu. Včetně vyhledávačů.
Zrovna menu je na přístupnost dost citlivá položka. A dát alternativní menu jako <noscript> do každé stránky... to jsme zase na začátku.

Gisen
OK, ale jeden příkaz, to snad není tak komplikované, ne? ;)
Mistr
Profil
Joker
Jenže když někdo nemá Javascript, je bez menu. Včetně vyhledávačů.
To nepopírám. Ovšem otázka ze vstupního příspěvku tohoto tématu zněla: jak si vytvořit leve menue pomocí Java Scriptu a tu jsem, myslím, zodpověděl správně.

A do toho <noscript>u lze vložit třeba odkaz na Mapu webu.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0