Autor Zpráva
Durchfal
Profil *
Pokud nějaký prvek na stránce má přiřazen id mělo by to být pouze jednou na stránce, kdežto třídy se mohou opakovat. V případě id je to myšleno pouze pro každou stránku zválšť, neboto id se nemůže měnit na celém webu. Myslím to takhle

Př.
- hlavní stránka - <div id="cerveny">
- stránka vyrobků (ten samý blok, akorát ho budu chtít mít zelený, takže mu změním identifikátor) - <div id="zeleny">

Může být?
Leo
Profil
"V případě id je to myšleno pouze pro každou stránku zválšť"

Presne, Leo
Plaváček
Profil
Durchfal

Můžeš to tak udělat. ID je identifikátor prvku který se na jedné stránce smí vyskytovat pouze jednou.

Elegantnějším řešením ale v tomto případě budou vícenásobné třídy. Viz http://www1.mraveniste.org/weblog/2006/04/06-vicenasobne-tridy.html
habendorf
Profil
Př.
- hlavní stránka - <div id="cerveny">
- stránka vyrobků (ten samý blok, akorát ho budu chtít mít zelený, takže mu změním identifikátor) - <div id="zeleny">


Úplně špatně.

- hlavní stránka - <div class="neco cerveny">
- jiná stránka - <div class="neco zeleny">
Durchfal
Profil *
Díky, ještě
habendorf, Plaváček: S timi třídami to vypadá slibně, ale on ten div představuje nejen barvu, ale jakési logo, které bude měnit barvu. No a bude pouze jednou na té stránce, takže teď si nejsem i přes Vaše ohlasy jistý jestli tam mám prdnout id či class.
Plaváček
Profil
Durchfal

Co ti brání dám tam obojí?

<div id="hlavni" class="neco zeleny">
<div id="kontakt" class="neco cerveny">

A v CSS si pohraješ, jak potřebuješ, ne? Pro ID nastavíš základní vlastnosti, pomocí tříd pak vlastnosti další. Kombinací je hafo.
Durchfal
Profil *
Plaváček: Obojí? To jsem teda nevěděl, že lze kombinovat třídy a identifikátory. Tak už je jasno. Díky.
Plaváček
Profil
Durchfal

No, hlavně to nepřežeň, méně je někdy více a v CSS kodu to platí dvojnásob :)
habendorf
Profil
Já třeba id v css prakticky nepoužívám.
Plaváček
Profil
habendorf

Ano. I to je možné.
habendorf
Profil
Jinak tenhle konkrétní případ já řeším ještě jinak.

.neco {
.
.
spousta vlastností
.
.
background:green;
}

a ve vyrobky.html bych dal body class="vyrobky"
a pak

.vyrobky .neco {
background:red;
}

Všechny vlastnosti se zdědí a pozadí se přepíše.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0