« 1 2 »
Autor Zpráva
Werner
Profil
Jak byste učili webdesign 11-ti leté dítě? Na individuální konzultace není dostatek času. Přemýšlím o nějaké knížce (které jsou nicméně příliš obsáhlé), případně o jakpsatweb.cz (které je taky zběsile upovídané pro člověka, který čte ještě relativně pomalu)... Nějaké tipy, zkušenosti?
habendorf
Profil
Na individuální konzultace není dostatek času.

To je chyba. Myslím, že 11leté dítě není dost zralé na samostudium, ať už z knížek, nebo z webu. Takže buď osobně a zábavnou formou, nebo se na to vykašlat.
Railbot
Profil
Zamyslel bych se nad tím, jestli je potřeba 11tii leté dítě učit webdesign. Postrádam tady smysl. Nemělo by se raději venku honit za kulatým nesmyslem a dělat klukoviny? Na webdesign bude vždy dost času.
japlavaren
Profil
kupit jej vela papierov a farbicky....nemusi to neviet v pc,nech nápady hodí na papier...neveril by si ćo také deti dokážu...
habendorf
Profil
Railbot: Takhle bych to nebral. Jasně, musí to být přiměřené věku. Ale - copak ty jsi nechodil do žádného kroužku? Dvě hodiny týdně nikoho nezabijou a když to někoho baví, proč ne.
ronnie
Profil
Myslím, že to na prakticky stejný význam jako škola samotná. Ta má člověka připravovat pro budoucnost, pokud někoho baví webdesign a začne s tím tak brzy, ve 20 z něj může být uznávaný expert a z koníčka se může stát dobře vynášející práce.
koudi
Profil
20 z něj může být uznávaný expert a z koníčka se může stát dobře vynášející práce.
Přesně tak - pro nás ostatní tvrdá konkurence. Proto bych tyhle aktivity okamžitě zakázal, aby byla nějaká práce pro nás! :-D
Werner
Profil
Nemělo by se raději venku honit za kulatým nesmyslem a dělat klukoviny? Samozřejmě mělo, ale sedí u PC a mastí nějaký šílený hry.
Tak jsem jen tak zhlehounka nadhodil alternativu a přišlo nadšení...
Railbot
Profil
Werner
Tak v tom případě je to výborné řešení. Spojit příjemné s užitečným.
ronnie
Profil
koudi: pravda, když se nad tím tak zamyslím, webdesign by měl být přístupný až od osmnácti:)
habendorf
Profil
ronnie: možná od 33 :o)
koudi
Profil
habendorf
Proč být tak striktní? Taky je možnost přiřadit věku techniky. Např. 18-22 pouze základní html. 23-25 framy, 26-28 tabulky, 29-31 css, atd...
:)
Railbot
Profil
V tom případě jsem sakra napřed, asi bych měl brzdit :)
peta
Profil
Werner
Udelej mu na papir seznam HTML tagu, seznam CSS a nauc ho s nimi pracovat.
HTML http://peter-mlich.wz.cz/x/ww/html/tagy1.htm
CSS http://peter-mlich.wz.cz/x/ww/css/css.htm
Vetsinou nic dalsiho nepotrebujes
prefix
Profil *
koupit treba tableta... at misto papiru maluje v PC - pokud chcete aby ve 30 letech byl top designer
one_k
Profil
Werner
Webdesign nedo koderinu?

Pokud webdesign, tak proste nainstalovat program na kresleni at si kresli.
Podle me je dobrym webdesignerem clovek kreativni, schopny kreslit i obrazy(ne na PC).
Je urcite spoustu webdesigneru, kteri nejsou maliri a nemaji nadani kreslit(rucne) ale podle toho ten webdesign vypada.
locked
Profil *
one_k - to neni pravda. bacha na to
souki
Profil
Bohužel umělci a malíři nejsou schopni navrhnout stránku. Zkoušel jsem lovit v jedné umělecké škole, ale ač byli studenti velmi nadaní a práce měli dokonalé, tak webu rozuměli jen uživatelsky (trochu). Takže nestačí jen abvičky, ale chce to i průpravu
souki
Profil
peta
Čekám kdy dostaneš titul JPW linker :o)
koudi
Profil
Čekám kdy dostaneš titul JPW linker :o)
Dostává se s tímto titulem i ban? :-)
Railbot
Profil
Malování obrazů a tvorba grafických návrhů je úplně něco jiného. Ohledně webových stránek nestačí mít grafické cítění a umět perfektně s grafickým programem. Profesionál grafik musí znát minimálně základy přístupnost ia použitelnosti + další pravidla, kterými se musí řídit při návrhu webu. Z vlastní zkušenosti vím, že takových profesionálů je velice málo. Hodně grafiků není špatných, ale chybí jim vědomosti a znalost právě těch pravidel.

Při malování obrazu si každý může čmárat jak chce, žádná pravidla, která je nutno dodržet, aby ten obraz vůbec k něčemu byl a nemusel to po něm někdo opravovat (v případě webu až při realizaci téměř vždy kodér).
dredie
Profil *
Nauc ho kreslit, sice se to nejevi jako zasadni, ale casem to urcite oceni.... aspon na tom tabletu, i kdyz papir to nenahradi. Sam, diky tomu ze kreslim jako drevo, narazimna velke problemy pri navrhovani grafiky - resp. vzdy se dostanu do faze, kdy musim nejaky graficky prvek zavrhnout, protoze ho proste nenakreslim. A vzhledem k tomu, ze klukovi je 11, je velice pragmaticke ho touto aktivitou zamestnat.... samozrejme nezanedbavej dalsi aspekty webdesignu, ale html/css se da naucit za pul roku, kreslit nohuzel ne.

D.
one_k
Profil
Railbot
souki
spatne jste me pochopili(brali jste to moc doslovne).
Samozrejme musi mit webdesigner i dobre znalosti pouzitelnosti a pristupnosti.
Umet kreslit je ale zaklad pro dalsi vyvoj kvalitniho webdesignera.
Me osobne se nelibi, ze posledni dobou se objevilo spoustu 'webdesigneru'('programatoru','hackeru'), kteri stoji za prd.
Osobne povazuji napr. Vaclava Vancuru za kvalitniho a kreativniho (nejen) webdesignera.

IMHO pro tvorbe webdesignu si muze webdesigner take cmarat jak chce(povoluje-li mu to zadani).
Railbot
Profil
IMHO pro tvorbe webdesignu si muze webdesigner take cmarat jak chce(povoluje-li mu to zadani).
Druhá věc. I zadání bývají špatná a neúplná. Pokud by se tak nestávalo, žádná volná ruka by neexistovala, protože to je v rozporu s přístupností a použitelností :) Originalita ano, ale opět jen v mezích pravidel.

Jinak souhlas.
dredie
Profil *
jen v mezích pravidel - jen takova poznamka - kreativita je definovana jako zpusoby reseni presahujici meze/zachazejici za meze zabehnutych pravidel a reseni ;)
enia
Profil
Já bych zkusila pro začátek toto: http://knihy.cpress.cz/Ucebnice/Book.asp?ID=1371
Je to docela šikovně napsané přímo pro děti.
Marek Prokop
Profil
Webdesign se nedá dělat a už vůbec ne učit bez účelu. Obzvlášť pro malé díle je důležitý nějaký cíl, ke kterému se dá viditelně přibližovat, takže bych to spojil s něčím dalším, co ho baví. Mně v jedenácti nejvíc bavilo vše, o čem psalo ABC mladých techniků a přírodovědců. Kdyby už tehdy byly počítače nebo dokonce web, určitě by se mi líbilo dělat z článků různé rešerše a hledat způsob, jak je co nejlépe prezentovat.

Když kluka baví počítačové hry, mohl by si udělat web o nich. Na technice nezáleží, ať to klidně dělá ve Frontpagi, v Bloggeru nebo v Google Pages. Jde o to, aby to mohl ukázat kamarádům, dostal od nich zpětnou vazbu a začal se učit, jak skloubit obsah s formou.

Při té příležitosti se naučí i používat vyhledavače, projde stovky jiných webů, začne si všímat, co se mu na nich používá dobře a co špatně. Naučí se diskutovat ve fórech, komunikovat přes internet s lidmi. Jakmile se mu v ranném věku dostane tohle všechno do krve, samotný webdesign už pak zvládne levou zadní.
Plaváček
Profil
Marek Prokop

Jenom doplním, že vše výše zmíněné platí i pro čtyřicetiletého pardála. Na věku nesejde. Důležitá je chuť něco dokázat.

Z ábíčka jsem miloval vystřihovánky lodí a zadní stranu se sci-fi komiksy, protože ABC byl jediný časopis, který nám toho prohnílé kapitalistické téma zprostředkoval :)
sue
Profil *
plaváček: nejlepší byl stejně John Carter a Thuvie z Ptarhu :-)
abc komiksy

a k tématu: webík o počítačové hře (jakékoli) je úplně nejlepší zůsob, jak začít, protže se tam sleze komunita, která ho pak začne nutit k vylepšování .. a dodělej forum a víc obrázků a galerii ...
ppooler
Profil
sue
Dobrý odkaz. :)
V této souvislosti mě napadá,zda-li by šlo udělat komix, ale ne oskenováním , nýbrž v HTML podobě,
(aby text byl text a ne obrázek)- absolutním pozicováním ?

Takový komix jde dělat rychle, - např. v Gimpu použít přímo funkci komix, (obrázek pak vypadá podobně jako nekreslený),vlastně stačí jen mít fotoaparát a fotit a fotit... - převádět fotky na obrázky ,případně si vypomáhat obrázkamy z Googlu obrázků) a do bublin pak psát text...

Pro 11- ti leté dítě by to mohlo být velmi zajímavé a zábavné.
Není to sice už webdesign, ale určitě by to pro něj bylo lepší než ho trápit XML/SGML parsery :)
« 1 2 »
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0