Autor Zpráva
Hmmm
Profil *
Prosím, poradili byste mi, který programovací jazyk si vybrat?
Ovládám na celkem slušné úrovni PHP, ale láká mě zkusit něco nového.
Nedávno jsem zkoušel Phyton, a docela se mi líbíil, ale vzhledem k tomu, že bych se chtěl programováním živit, nevím který si vybrat. Děkuji předem.
Railbot
Profil
jako PHP programátor se lze živit docela dobře, poptávka je neustálá. Python je dobrá volba, jeho znalost určitě není na škodu.
jonge
Profil
Python je dobrý, ale možná bych spíše doporučoval C/C++, v tom naprogramuješ hodně věcí. Pokud se chceš spíše věnovat webu, pak je dobrou volbou JavaScript.
Hmmm
Profil *
Hmm, jen ta smula že JavaScript je skriptovací jazyk a ten taky umím, možná se i podívám na AJAX.
habendorf
Profil
Karel :o)
ronnie
Profil
Perfektní je Java. Znam mnoho lidí, kteří kombinují právě Javu a PHP.
Timy
Profil
Co jsem tak koukal, hodně se shání lidi co umí PHP nebo C++.

Ale není to v podstatě jedno? Pokud umíš nějaký jazyk hafo dobře, uplatnění najdeš vždycky. Jinak pokud chceš opravdu něco nového, zkus třeba můj oblíbený Scheme ;-).
peta
Profil
Hmm
Java, Asp, C++
Mozna nekde berou i s Php, ale na to je velka konkurence, to uz umi kazdy.
Na jave se daji vydelat slusne penize, java se pouziva v mobilnich telefonech.
roberta
Profil
peta
asi si myslel ASP .NET (Asp je trocha staršia technológia svojou filozofiou podobná PHP)
v ASP .NET si môžeš vybrať jazyk, okrem defaultných (C++, C#, Visual Basic), aj ľubovoľný iný...
one_k
Profil
peta
S tim ze PHP umi kazdy a ze je velka konkurence hodlam nesouhlasit.
Poptavka po *kvalitnich* PHP programatorech dnes mnohem prevysuje nabydku.
To ze nekdo par let programuje v PHP neznamena, ze je konkurenci pro ty, kteri v PHP opravdu umi.


Hmm
Nauc se C++ nebo Javu.
Pokud dobre ovladas PHP, tak ti to nebude delat problemy a oba jazyky maji budouctnost.
loyza
Profil
Mrkni se na nějaký web typu jobs.cz nebo prace.cz nebo itjobs.cz a tam si najdeš jací programátoři jsou žádaní.
RPG
Profil
habendorf
Karel :o)
Tak pozor se smajlíkem, na Karla mi nešahejte. Na něm jsme se ve škole učili algoritmizovat :-).
Hmmm
Profil *
Jde spíš o to že mi vadí, že se PHP bere jako "samozřejmost". Každoděnně slyším "Hmm, PHP, t mám v malíčku" a když se ho zeptám co říká na změnu Objektového rozhraní v 5, dívá se na mně jakobych "spadl z višně". Jenže je mi 14,5 a chci už od mládí dělat jazyk, jenž mě uživí, a proto se bojím začínat s Pythonem... Možná jde i o to, že mi nevyhovuje jak ASP.NET tak PHP-AJAX, ale asi u něj zůstanu, protože prostě nic lepšího není...
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0