Autor Zpráva
senior
Profil
Zdravím, prosím o názor koľko % z obsahu stránky je optimálne využiť na reklamu (bannery), aby reklama nepôsobila na stránke rušivo. Vďaka za každý názor.
nightfish
Profil
při 0% reklama rozhodně rušivě působit nebude
senior
Profil
nightfish
To beriem, ale tá reklama na tej stránke musí byť.
Timy
Profil
Záleží na tom, jak je ta reklama vměstnána do stránky a jak vypadá. Animovaný flash budu otravovat vždycky, nehledě na to, kolik ho tam je. Prostě to zkus a uvidíš, když ti někdo řekne 20%, stejně ti to moc nepoví.
senior
Profil
Timy
Máš pravdu. Aj ja som už čítal niekde na webe, že by reklama nemala prekročiť 20% z obsahu stránky. Chcel som iba vedieť názory profíkov.
Pendolino
Profil
mám takový pocit, že účelem reklamy je působit ve stránce rušivě, a to právě proto aby si jí někdo všiml, takže správná reklama bude působit rušivě i když bude zabírat třeba jen 5% stránky. Pokud nechceš aby reklama působila rušivě, pak se musíš smířit s tím, že si jí málokdo všimne.

Jinak pokud ti jde o vyvážení obsahu stránky a reklamy, pak 20% procent je opravdu maximum.
senior
Profil
Pendolino
Vďaka za názor. Pod pojmom aby reklama nepôsobila na stránke rušivo som mal na mysli, aby reklama "neprebila" obsah stránky. Sorry, nedostatočne a nepresne som sa vyjadril.
DJ Miky
Profil
Nejlepší reklama je textová, ta neruší (pokud je vhodně zakomponována) a například mně je jedno, kolik jí na stránce je.
senior
Profil
DJ Miky
Vďaka za názor. Aj to je určitá možnosť riešenia reklamy.
Joker
Profil
Spíš jde o vzhled a umístění té reklamy. Když třeba reklama bude malý blikající obdélníček přesně uprostřed stránky, může zabírat 1% a stejně to bude vypadat rušivě. Když bude napozicovaná mimo obrazovku, může být klidně větší než stránka a většinu lidí to rušit nebude :-)
To jsou samozřejmě extrémy, ale snad je jasné, co chci říct.
senior
Profil
Joker
Vďaka za názor. Je mi jasná pointa Tvojho názoru. Reklama by sa mala zobrazovat iba v postranných stĺcpoch stránky (stránka má 3 stĺcpe - ľavy + obsah + pravý). Nemôžem sem hodiť link, pretože stránku mám iba v PC a nechcem ju hodiť na web nedokončenú.
Joker
Profil
Ono se to myslím dá docela odhadnout. Stačí si zkusit na tu stránku dát nějaký testovací banner, jaký tam asi tak bude ve finále a zkusit si tu stránku přečíst. Přípaně to dát přečíst ještě pár dalším lidem. Nebo to hodit do názoru na stránku tady.

To je asi nejlepší možnost, jak se dobrat něčeho konkrétního.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0