Autor Zpráva
Gildiss
Profil *
Začínám se učit php, mysql dle knížky. Mám nainstalovaný xampp balík (apache server, php, mysql). Window XP Pro SP2. Apache mi běží jako služba, stejně tak i mysql. Dnes jsem si nainstaloval PSPad. Povedlo se mi zprovoznit php, ale zprovoznit i mysql je nad moje síly. Prosím o radu co a kde mám nastavit. Vím, že je hodně možností, ale než abych něco rozvrtal.. A protože stejnou chybu mi to háže i mimo PSPad, chyba bude asi v nastavení apache, mysql.. Dávám odkaz na printscreen Zde odkaz Díky všem za trpělivost..
ronnie
Profil
Máš chybné přihlašovací údaje, zkus jen z legrace nastavit jako uživatele "root" a heslo nech prázdné. To je defaultní nastavení.
Cream
Profil
heslo by nemělo být žádné na xampp mysql databázi, tedy akorát tam vložíš "" (dvě uvozovky), v tvém případě dvě jednoduché uvozovky, uzivatel je "root", toto jsou myslim standardní hodnoty, takže pokud jsi je nezměnil, tak by to mělo fungovat, třeba takhle:

$kontakt = @mysql_connect("localhost", "root", "");
$kontakt1 = @mysql_select_db("nazev_databaze");
if (!$kontakt or !$kontakt1) echo "Nelze se připojit k databázi.";
Gildiss
Profil *
To jméno a heslo mě napadlo hned jak jsem to odeslal, nicméně ani to nepomohlo. Tak jsem zkusil dát před příkazy mysql_connect a mysql_select_db zavináč, jak napsal Cream, a už to nic nepíše, jen prázdnou stránku (což prý má dělat, není tam žádné html), takže to asi funguje. I když nevím, pokud tam ty zavináče dám, tak do těch závorek mohu napsat cokoliv a žádné chyby se nezobrazí.. Uvidím zítra, jak to bude fungovat při další lekci, kdy se s tou databází bude pracovat. Teď už jdu spát. Díky pánové za pomoc..
Peca
Profil
Ten zavináč zruš, je to nesmysl, pokud něco testuješ. Jenom to nevypisuje chybové hlášky - to ti asi sotva pomůže.
peta
Profil
viz Peca, zrusit zavinace a pridat chybove hlaseni ON pro PHP

error_reporting(E_ALL);
$kontakt = mysql_connect("localhost", "root", "");
$kontakt1 = mysql_select_db("nazev_databaze");
if (!$kontakt or !$kontakt1) echo "Nelze se připojit k databázi.";

az to budes mit odladene, tak to zakomentuj a pridej zavinace, aby jsi pripadnemu utocnikovi ztizil praci.

//error_reporting(E_ALL);
$kontakt = @mysql_connect("localhost", "root", "");
$kontakt1 = @mysql_select_db("nazev_databaze");
if (!$kontakt or !$kontakt1) echo "Nelze se připojit k databázi.";
nightfish
Profil
az to budes mit odladene, tak to zakomentuj a pridej zavinace, aby jsi pripadnemu utocnikovi ztizil praci.
jen to proboha ne... až to budeš dávat na produkční server, tak na něm měj vypnuté Display_errors a žádné zavináčové onanie se nebudeš muset dopouštět
Gildiss
Profil *
Tak už tedy vím, k čemu jsou zavináče. Dnes jsem je tedy odstranil, uložil a spustil. Když to spustím, nevypisuje mi to žádné chyby. kontroloval jsem, zda je display_errors na hodnotě ON, všude je. Bohužel mi to nezobrazuje chyby ani když tam napíšu vysloveně kydy jako např. neexistujícího uživatele či neexistující databízi, ke které se chci připojit.. Nepomáhá ani error_reporting(E_ALL); Nevíte co s tím? Aby se ukazovaly chyby? Díky..
Gildiss
Profil *
Tak jsem odinstaloval xampp, nainstaloval jsem apache server, pak php, pak mysql. Nejdrive mi to ukazovalo ze to nezna prikaz mysql_connect(), ted uz mi to opet neukazuje chyby. Zobrazovani chyb mam zapnute - display_errors. Nema nekdo potuchy co a kde mam nastavit? Diky
habendorf
Profil
Zkus WAMP5 Server. Dobrá zkušenost, vše běhá hned od začátku v pohodě. Hardcoristi asi namítnou, že není nad oddělenou instalaci, ale pro nás lamy je to výborná věcička.
Gildiss
Profil *
Ano, jsem lama, ale už mi to funguje, tak konečně mohu ulehnout :-) Chyby se mi nakonec začaly zobrazovat, ale pořád jsem nemohl přijít na to, že to nezná příkaz mysql_connect(). Protože jsem využil instalátor a ne binary archiv, neměl jsem v php adresáři soubor php_mysql.dll, pak už to chtělo jen povolit v php.ini. Hrůza, až teď, po dvou dnech trápení vidím, jaká to byla banalita...:-(
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0