Autor Zpráva
pavel_k
Profil *
Zdravím lidi, chci se zeptat na jednu podmínku. Potřebuju zobrazit klasický odkaz na soubor, ale tak aby tam byla podmínka co první zjistí jestli ten soubor existuje aby tam nebyl chybný odkaz. A právě tu podmínku se mi nedaří sestavit. Ten soubor je klasický excelovský .xls
25k
Profil *
Musis v nejakem dynamickem jazyku. Napr v PHP pomoci fce is_file();
pavel_k
Profil *
jo to je mi jasné, že v PHP, ale nevím přesně tu podmínku. Co je argumentem toho is_file()? Mám tam dát cestu k tomu souboru?
Martin
Profil
pavel_k
mrkni do manuálu. is_file(), file_exists()
pavel_k
Profil *
dík, s tím file_exists() mi to funguje. Akorát ještě jednu maličkost. Funguje to pokud zadám klasickou adresu: 'blabla/235.xls' , ale když chci aby v té adrese byla proměnná - např blabla/$id.xls - nedaří se mi najít způsob jak ho donutit tam tu proměnnou vzít v úvahu. Ať to zkusím zapsat jakkoli, vždycyky mi to vrátí chybu
tiso
Profil
pavel_k 'blabla/'.$id.'.xls' - hovorí sa tomu spájanie reťazcov
pavel_k
Profil *
Áha, dík. Už vím kde byla chyba. Psal jsem to s klasickýma úvozovkama 'blabla/".$id.".xls' a to to jaksi nebralo...
pavel_k
Profil *
Pánové(a dámy samozřejmě) už si připadám jako totální trotl:-( před chvílí jsem nevěděl jak sestavit podmínku a už mám další problém.....chci opět vložit podmínku, něco jako tohle:

<input "; if(($_POST['puntik'])=="mala")echo" disabled "; echo" type='text' id='po' size='15' name='pondeli'>

ale potřebuji ji vložit do:

$vysledek=mysql_query("select * from restaurace WHERE `kategorie`='".$kategorie."' order by no a tady aby byla ta podmínka(if($xy=q)echo"blabla"...");

ovšem opět jsem se zasekl na parse error:-(
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0