Autor Zpráva
PetrK
Profil
Zdravím, mám takový malý problémek s některými stránkami a nemůžu přijít na to kde dělám chybu. Mě fungují s IE6 naprosto bez problému a stejně tak snad většině ostatním soudě dle statistik stránek, ze svých známých a kolegů jsem už požádal také kde koho a též nikdo nemá problém, pouze dva kolegové. Jeden tvrdil že se mu specielně jedna stránka nezobrazí s IE, s Firefoxem OK. Trochu jsem to předělal a už mu to prý jde ale ten druhý kolega se stále na některé nemůže dostat, prý také s IE. Nechápu proč 99% návštěvníků nemá problém ale pouze vyjímečně sem tam někdo.

Jsem fakt samouk který prakticky veškeré vědomosti o tom nasbíral hlavně zde na www.jakpsatweb.cz a který na to samostudium ještě navíc nemá zas až tolik času takže se předem opravdu červenám za své dílo :-). Chtěl jsem moc poprosit, zda by se nemohl prosím někdo podívat na zdrojový kód třeba této stránky, je to konkrétně ta jedna z údajně problémových, případně i na některou jinouna mých stránkách. Pokud bude potřeba tak sem ten kod překopíruju, nechtěl jsem jenom udělat zbytečně nepřehledně dlouhý příspěvek.

Stránky dělám v PSPadu a když to v něm nechám zkontrolovat tak mě to nahlásí bez chyb, stejně tak když nechám stránku zkontrolovat validátorem tak mě taky chybu nenajde. Musím tam ale nějakou botu mít.......

Předem moc děkuji,
Petr
Petra
Profil
V IE v pohodě, ale v Opeře se mi to vážně nezobrazilo.

Problém je v neukončeném komentáři uvnitř prvního elementu <style>, kvůli kterému prohliížeč bere celý zbytek stránky jako komentář.

<style type="text/css">
<!--
a{text-decoration: none}
a:link {color: #0000FF}
a:visited {color: #0000FF}
a:active {color: #FF0000}
a:hover {color: #FF0000}
a:hover {text-decoration: underline}
-->
</style>
kolouch
Profil
v IE zobrazilo, ve Firefoxu zobrazilo, v Opeře zobrazilo
:-)
PetrK
Profil
Problém je v neukončeném komentáři uvnitř prvního elementu <style>, kvůli kterému prohliížeč bere celý zbytek stránky jako komentář.

<style type="text/css">
<!--
a{text-decoration: none}
a:link {color: #0000FF}
a:visited {color: #0000FF}
a:active {color: #FF0000}
a:hover {color: #FF0000}
a:hover {text-decoration: underline}
-->
</style>


Petro moc Vám děkuji za skutečně perfektní a srozumitelnou odpověd. Chybu jsem napravil, požádal jsem kolegy kterým to nešlo o vyzkoušení a je to nyní všechno OK. Jak dokáže potrápit jedna taková zapomenutá "šipka" :-)
PetrK
Profil
v IE zobrazilo, ve Firefoxu zobrazilo, v Opeře zobrazilo :-)
No to je právě to, asi záleží také na konkrétním nastavení prohlížeče nebo nevím. Moji kolegové se tam nemohli dostat s IE a všichni ostatní s tím samým prohlížečem problém neměli.
Už mám ty stránky několik let a sem tam, tak 5x do roka se někdo ozval s dotazem že mu některá stránka nejde, no a protože jinak to mě i mnoha jiným šlo tak jsem tomu nevěnoval pozornost. Jediné zapomenuté --> a záhada pro laika jako jsem já je na světě :-))

Ještě štěstí že tu jsou taková skvělá fóra s ochotnými lidmi poradit, jako je to zdejší jakpsatweb. My máme s kolegy servismany toto fórum no a to je pro změnu zase moje parketa :-).
Kráťa
Profil
Já jednou zase bádal, proč se mi nezobrazuje Verdana, ale až sans-serif.
měl jsem definici písma:
html {font-family: Verdana Arial, sans-serif;
Stálo mě to snad hektolitr kafe, než jsem tu čárku odhalil :-)
PetrK
Profil
Stálo mě to snad hektolitr kafe, než jsem tu čárku odhalil :-)
U mě bylo těch kafí taky požehnaně :-))
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0