Autor Zpráva
speedy
Profil
Když chci u jednoho prvku vlastnosti určité třídy, kromě velkosti písmen, kterou chci změnit, musím pak vytvořit novou třídu? Když jsem se pokusila určit divu ješte tuto novou vlastnost, prohlížeč použil tu, která byla nastavena jako vlastnost třídy. Dělám někde chybu, nebo se pokouším o nemožné?
Předem moc děkuji za jakoukoli odpověd.
Plaváček
Profil
speedy

Z dotazu moc moudrý nejsem, ale pokud správně chápu, možností by bylo využít takzvané vícenásobné třídy. http://www1.mraveniste.org/weblog/2006/04/06-vicenasobne-tridy.html
speedy
Profil
Plaváček
Děkuju moc, to použiju.
speedy
Profil
I když lepší by bylo, kdybych mohla jaksi překrýt jednu vlastnost druhou... ku příkladu: mám odstavec, který má vlastnosti třídy. je ňekde umístěn, má ňejakej font... a já bych chtěla u jediné věty použít jinou velikost písma... No, myslím, dá se to udělat i s vícenásobnými třídami, takze to skusím.
Casero
Profil
speedy
Jestli to dobře chápu, tak když to dáš v pořadí class a pak až zvláštní styl, tak to musí fungovat. Případně span, na tu jendu větu v tom odstavci, a tomu nastavit.
Plaváček
Profil
speedy

Ono bez praktické ukázky čeho chceš vlastně docílit, se těžko radí. Ale řešení se bude skrývat někde v kouzelné vlastnosti CSS, které se říká dědičnost.

Pravděpodobně se bez extra třídy neobejdeš, ale lze celkem snadno (a rád to používám) využít kontextu (čili stylování prvku, který se vždy a pouze vyskytuje jenom v jiném nadřazeném prvku, řečeno jednoduše). Využít se dá třeba opojímený prvek B, kterému nastavíš požadovanou vlastnost a tam, kde budeš chtít větší písmo, prostě část věty vrazíš do tohoto bezva elementu, který si v CSS předpisu nadefinuješ. A nepoužiješ ho nikde jinde, než jenom tam.

A je to.
habendorf
Profil
speedy: Jednomu elementu můžeš dát tříd kolik chceš. U větších projektů to využívám velmi zhusta. Prioritu mají odzadu - postupně se přebíjí.
peta
Profil
ja vyuzil vice trid treba u chatu

<div class="text1 pozadi2">
kde nastavim barvu textu podle typu zpravy - admin/uzivatel/system
a pozadi, podle toho, jestli je zprava septana/normal

jinak to vyuzivam co nejmene
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0