Autor Zpráva
toom11
Profil *
Potřebuju NUTNĚ
toom11
Profil *
Potřebuju nutně vědět, jak načtu na stránku (PHP) proměnnou z externího souboru, nevim jestli mě někdo pochopí jak to myslim, ale prostě potřebuju mít na stránce proměnou odjinud.
Vim že na té externí stránce lze formulář poslat na určitou jinou stránku, ale prostě potřebuju proměnou načíst z mnoha jiných stránek!
Taps
Profil
zkus stránku načíst do další stránky pomocí include. A pak normálně pracuj s proměnou
tiso
Profil
Taps - blbosť, do stránky sa z iného serveru načíta len výstup PHP súboru...

toom11 - riešením je API - komunikácia cez aplikačné rozhranie. Pokiaľ nie je tak smolka...
toom11
Profil *
To je v pohodě nechápu to API řešení ale zkusim to include!
bitbit
Profil
Tiso:

Taps - blbosť, do stránky sa z iného serveru načíta len výstup PHP súboru...

a je to skutečně tak? Pouze teoretizuji. Ale pokud server načíta daný soubor a ne prohlížeč tak by ten php soubor neměl načítat server na krerém je uložen.

Protože ten server který o něj žádá nežáda o zpracování ale o skript.
Prosím oprav mě jestli se mýlým. Nemám vyzkoušeno.
YoSarin
Profil
bitbit
Už z principu - nemůžeš stahovat cizí kódy z jejich serverů. PHP, který je nezpracovaný, nestáhneš.

Záleží co všechno má ten skript na výstupu. Pokud jen obsah té proměné, tak by neměl být problém si načíst i ten výstup.

Např. když ve skriptu, ze kterého chci proměnnou je pouze "echo $promenna" (plus nějaký její výpočet pochopitelně) tak můžu výstup toho skriptu uložit do své vlastní proměnné.
bitbit
Profil
YoSarin:

Díky za vysvětlení. Mě došlo že jsem asi napsal blbost ale ted to vím jistě :D
tiso
Profil
bitbit - podľa toho čo znamená externý súbor. Ja som to pôvodne pochopil tak že je to súbor z iného serveru a vtedy to funguje tak ako som napísal. Server proste nevie či k nemu pristupuje prehliadač alebo druhý server, správa sa k nim rovnako - požuje PHP a odošle výstup.
bitbit
Profil
tiso

Jo mněl si pravdu. Ja sem jen zauvažoval špatnou cestou, jak mi vysvětlil již YoSarin
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0